Karlovku nakopol timeout: Vysoké víťazstvo nad Spišiakmi sa nerodilo ľahko
01. februára 2017

Vybojované a zaslúžené. Také je víťazstvo Karlovky 90:71 nad Spišskou Novou Vsou v 30. kole Eurovia SBL. Naši chlapci síce začali výborne, no na konci prvej štvrtiny a začiatku druhej to miestami vyzeralo s nimi hrozivo. V prvom polčase ešte zápas otočili a v druhej zvýšili náskok a upevnili víťazstvo. Napokon zvíťazili rozdielom triedy.

Karlovka mala lepší úvod do zápasu a v prvých minútach to vyzeralo, že zápas bude mať pod kontrolou. Ešte v prvej štvrtine však súper zo Spišskej Novej Vsi otočil skóre a v druhej štvrtine pridával body a odskočil aj na rozdiel viac ako desiatich bodov. V 15. minúte si kouč domácich Peter Ivanovič zobral oddychový čas a vtedy akoby sa všetko zmenilo. “Počas oddychového času sme si povedali, že musíme zmeniť všetko a následne sme zápas otočili,” opísal kouč našich Karlovky Peter Ivanovič. “V druhom polčase sme predvádzali basketbal, aký sme chceli, hrali sme kolektívne dobre a rýchlo dopredu. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, aj preto som veľmi rád, že máme dva body,” pokračoval.

Karlovke v boji o play off nepomohlo víťazstvo Lučenca nad Interom. “Stále veríme v postup do play off, len sa musíme sústrediť vždy na najbližší zápas,” povedal s rozhodnosťou v hlase tréner.

Spišiaci sú síce v tabuľke pod Karlovkou, tréner však pred zápasom upozornil, že práve proti Karlovke prerušili sériu 52 prehier a naštartovali sa. “Do zápasu sme šli s tým, že Spišiakom chceme vrátiť prehru z ich palubovky. V prvej štvrtine sme hrali neagresívny basketbal, nevážili sme si lopty a súper využíval diery v obrane. V druhom polčase sme zlepšili koncovku, pohyb aj obranu a vďaka kolektívnemu výkonu sme zveľadili tesný náskok z prvého polčasu. Cieľ máme postup do play off a stále oň bojujeme,” zhodnotil zápas Róbert Bečarik.

VŠEMvs Karlovka Bratislava - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 90:71 (19:25, 24:15, 24:14, 23:17)

Karlovka: Židzik 21, Podhorský 15, Bečarik 12, Brliť 6, Kožár 3 (Doležaj 19, Lehman 8, Stránsky 6, Dobrotka, Halmeš, Hašan 0)

Spišská Nová Ves: Henry 22, Juríček 17, Lenárt 8, Antoni 4, Majerčák 1 (Šolevič 13, Krajňák 6, Osvald a Ovčiarik 0)

TH: 15/9 - 23/15, Fauly: 23 - 20, Trojky: 9 - 2, Rozhodovali: Pipíška, Lamoš, Bara