Komárno vonku ešte nevyhralo, Karlovka ho môže zdolať prvý raz v histórii
20. októbra 2017

Netradične aj v sobotu sa bude hrať v areáli FTVŠ basketbalová extraliga. Karlovka privíta v druhom domácom zápase v rade hráčov z Komárna.

Porazený finalista z minulej sezóny v lete výrazne obmenil káder. Zotrvalo len päť hráčov. K odídencom patria aj Andrej Kuffa a Roman Vido, ktorí si to namierili práve do Karlovky. Vicemajstrovi sa sezóna začala už o niečo skôr, predstavili sa v Alpsko-jadranskom pohári. Otvárací duel turnaja zvládli úspešne, na svojej palubovke zdolali slovinský Tajfun Šentjur. Druhý zápas odohrali v Slovinsku už počas sezóny, na súpera nestačili. Tak ako aj v pohári, aj v lige zatiaľ platí – môj dom, môj hrad. Komárno všetky domáce zápasy vyhralo, ale na dva body z vonkajšieho zápasu zatiaľ čaká.

Najprv odchádzali sklamaní po prehre v Spišskej Novej Vsi (78:91), potom doma zdolali silné Levice (91:85), následne prehrali aj v Prievidzi (77:84) a v ďalšom domácom zápase pripravili prvú prehru sezóny pre Inter (89:82). V stredajšom dueli odchádzali porazení zo Svitu (74:99).

Rovnakú bilanciu výhier a prehier 2-3 majú aj basketbalisti Karlovky. Sezónu začali víťazne u nováčika v Žiline (81:79). Potom však prišli tri prehry. Doma s Interom (75:87), v Košiciach (66:100) a vo Svite (64:83). Chuť si napravili v stredu proti Spišskej Novej Vsi. Na domácej palubovke ju zdolali 85:70.

Komárno patrí k tímom v lige, ktoré Karlovka ešte nikdy nedokázala zdolať. Vicemajster sa na ihriskách súperov trápi a zverenci Petra Ivanoviča tak majú jedinečnú možnosť prelomiť sériu prehier proti tomuto súperovi.

„Bude to náročný zápas, Komárno je minuloročný finalista, my urobíme všetko preto, aby sme na domácej palubovke zvíťazili. Musíme hrať celý zápas zodpovedne, vyvarovať sa zbytočných chýb. Verím, že vyhráme,“ povedal pred zápasom Dávid Abrhám, ktorého doplnil tréner Peter Ivanovič. „Tím minuloročného finalistu je tvorený skúsenými hráčmi, preto musíme hrať koncentrovane, minimalizovať herné výpadky, pokračovať v rýchlej tímovej hre a zopakovať výkon zo stredy.“

Zápas sa začne v sobotu o 19.00 v hale prof. Rovného na FTVŠ na Lafranconi.