KP Multichuys s našimi chalanmi do Final Four bratislavskej mestskej ligy
26. mája 2016

Mládežnícky basketbalový klub Karlovka sa okrem celoslovenských súťaží zapája aj do regionálnych. Svoje želiezko v ohni má aj v Bratislavskej mestskej basketbalovej lige, kde súťaží tím Karlovka Prírodovedec Multichuys. Po náročnej sezóne sa im podarilo postúpiť cez štvrťfinále do záverečného turnaja. V rámci neho sa v športovej hale na Domkárskej ulici v piatok stretnú v semifinálovom zápase s Pezinkom a o medaily si zahrajú v nedeľu.

V drese "Multichuyov" nastupujú aj hráči a tréneri MBK Karlovka. Do bojov v mestskej lige zasiahli Juraj Krajčír, Daniel Kuzmiak, Peter Ivanovič, Marek Ribánsky, či Maroš Hemlecy. Okrem posledného menovaného by mali do víkendových bojov zasiahnuť všetci naši chalani.

Podľa trénera mužstva Jozefa Mižáka sú ambície KP Multichuys samozrejme najvyššie "Keď už postúpite do záverečného turnaja, vaše ciele nemôžu byť iné. No rešpektujeme aj silu ostatných súperov, pretože vo Final Four sa tento rok stretlo to najlepšie, čo BMBL ponúka," tvrdí. Okrem našich chalanov a Pezinka sa na záverečný turnaj prebojovali aj tímy Regent '94 – BK PIMPS Ružinov.

Zverenci Jozefa Mižáka sa v piatok o 20:00 postavia proti obhajcovi titulu Pezinka. Tí, podobne ako Multichuys, vyhrali svoju skupinu v základnej časti, avšak bez straty bodu. V nadstavbe sa potom naši chalani s Pezinčanmi stretli dvakrát, pričom raz vyhrali. "Presvedčili, že môžeme poraziť každého, aj Pezinok," hovorí tréner na margo nadstavbovej časti, v ktorej napokon obsadili druhé miesto. "Je potrebné sústrediť sa na hru naplno, počas celých 40 minút. Akýkoľvek výpadok, dokáže súper potrestať. Keď chceme byť úspešní, musíme vyhrať tieto dva ťažké zápasy. Ideme sa o to pobiť a verím, že uspejeme," dodáva J. Mižák.

Pred záverečným turnajom sa KP Multichuys nijak špeciálne nepripravujú, podľa krídelníka Jaroslava Ciha sú v tíme skúsení borci. "Všetky družstvá poznáme, hrávame proti sebe už niekoľko sezón s menšími obmenami hráčov, takže si myslím že sa nemáme čím prekvapiť," uzatvára.

Program záverečného turnaja:

Semifinále - piatok 27.05.2016, ŠH Domkárska

Regent '94 – PIMPS, 18:00 hod.
KP Multichuys – Pezinok, 20:00 hod.

Finále - nedeľa 29.05.2016, ŠH Domkárska

zápas o 3. miesto, 13:00
zápas o 1. miesto, 15:00