Krajnovič: Klobúk dole pred Karlovkou
06. februára 2015

Nechýbalo veľa a líder súťaže z Prievidze v stredu prišiel o svoju víťaznú sériu. Na palubovke Karlovky prehrával aj o 18 bodov, minútu pred záverečným klaksónom viedol favorit o jediný kôš. Zverenci trénera Krunoslava Krajnoviča však napokon dotiahli duel do víťazného konca, natiahli sériu úspechov na 11 zápasov bez prehry a upevnili si vedenie v tabuľke.

Sila kolektívu

Karlovka mala raketový nástup do zápasu. Domáci strelili prvých 11 bodov, v prvej časti hry zasypali zaskočeného favorita šiestimi trojkami a úvodné dejstvo vyhrali 26:10. V ďalších dvoch štvrtinách však už dominovala vyhlásená prievidzká defenzíva, ktorá nováčikovi dovolila zaznamenať za 20 minút iba 19 bodov. Karlovka sa však otriasla a v poslednom dejstve držala krok so súperom až do samého záveru.Domáci mohli ísť do vedenia minútu pred koncom, ale trojkový pokus Dalibora Hliváka nebol presný. Následne kontroval Michal Baťka a hostia už potom „ušestkovali“ zápas do víťazného konca. Čítaj viac

Zdroj: basket.sk