Marek Doležaj: Vidieť rodinu po dlhšom čase je vždy veľká radosť!
17. mája 2016

Basketbalový klub MBK Karlovka Bratislava, jej členovia, priatelia i fanúšikovia s napätím sledovali záverečný turnaj juniorských tímov v Španielsku. V drese CAI Zaragoza sa totiž predstavil odchovanec karloveského basketbalu a bývalý "extraligový" hráč VŠEMvs Karlovka Bratislava Marek Doležaj. Po výbornej sezóne v lokálnej súťaži ukončenej prvenstvom, cestoval Marek so svojimi spoluhráčmi do španielskej Guadalajary, kde sa konal záverečný turnaj. Na ňom skončila Zaragoza na konečnom ôsmom mieste.

Už samotný žreb základných skupín bol pre 18-ročného Bratislavčana špeciálny, veď zviedol jeho tím do bojov s TOP španielskymi celkami Realom Madrid a FC Barcelona. V oboch zápasoch ťahali "Doležajovci" za kratší koniec. Nebolo prekvapením, že v posledom stretnutí bojovala Zaragoza o postup so štvrtým celkom skupiny C.B. Granada.

"Aj keď sme hrali proti dvom najlepším tímom, úvod turnaja nám nevyšiel," spomína M. Doležaj. V treťom stretnutí im tak išlo takpovediac o všetko. Súboj s Granadou napriek tlaku zvládli na výbornú, čo znamenalo postup medzi šestnástku najlepších celkov, kde sa stretli s druhým madridským celkom. "Po väčšinu zápasu s Estudiantes Madrid sme vyhrávali, na konci nás začal súper faulovať a my sme mali problém so šestkami," hovorí M. Doležaj s tým, že hoci súper stiahol dvanásť bodový náskok Zaragozy, napokon sa obrat nekonal.

marek doležaj zaragoza

Podobný priebeh malo aj ďalšie stretnutie s tímom Joventut Badalona. Po vyrovnanom priebehu chcel v závere stretnutia vziať všetko do rúk jeden z Marekových spoluhráčov, no nevyšlo mu to a Zaragoza šla do súboja o 7. - 8. miesto. "Tento zápas sme prehrali hlavne preto, lebo sme počas sezóny nehrali takto vyrovnaný zápas v lige a to bol najväčší problém," hodnotí Marek. Zaragoza tak uhrala na turnaji slušné ôsme miesto a to napriek tomu, že disponovali nepomerne mladším kádrom ako zvyšok na turnaji štartujúcich kádrov. "Bola to dobrá škola pre všetkých. Na druhej strane, je to aj sklamanie. Došli sme už tak ďaleko a takto nám jeden zápas ušiel o tri body, mohli sme skončiť rozhodne lepšie a pomýšľať aj na medailu," hovorí mladý krídelník.

Marekovi psychicky pomohla pozitívna energia od karloveskej komunity, ale najmä podpora rodiny priamo na "mieste činu". "Keď vidíte rodinu po tak dlhom čase, je to vždy radosť. Som veľmi rád, že za mnou prišli a povzbudzovali nás neustále, po celý turnaj," uzatvára.