Marek Mäsiar pokračuje v Karlovke, dohodol sa na dva roky
01. mája 2016

Odchovanec prievidzkého basketbalu Marek Mäsiar, ktorý sa k tímu Karlovky pripojil pred minulou sezónou, uzavrel s vedením klubu dohodu na ďalšie dva roky. Čoskoro dvadsaťročný krídelník by mal byť členom karloveského áčka, ktoré nastúpi na svoju tretiu sezónu medzi slovenskou elitou. V ročníku 2015/2016 dostal od trénera šancu v SBL desaťkrát, pravidelnejšie sa objavoval v prvej lige. Počas sezóny ho totiž pribrzdili dve zranenia ruky.

Po roku strávenom na vysokej škole, kedy väčšinou nastupoval za rezervný prvoligový B tím sa rozhodol svoj talent rozvíjať naplno na vrcholovej úrovni. "Verím, že v našom A tíme zabojuje o svoje stabilné miesto v zostave." načrtol manažér tímu F. Kubala

Prvá sezóna bola pre rodeného Bojničana vstupom medzi dospelých basketbalistov. Viacnásobný mládežnícky reprezentant vo všetkých kategóriách sa medzi mužmi postupne oťukával. "Prvý rok mi ukázal, že musím zapracovať hlavne na individuálnej stránke hry, aby som si dokázal udržať stálu miestenku v 'extraligovom' tíme. Ďakujem ešte raz trénerom, že mi dali možnosť a dôveru," tvrdí M. Mäsiar.

Ako sám hovorí, s ďalším rokom sa menia aj jeho ambície. "V druhom roku by som chcel pomôcť tímu ešte viac, ukázať všetkým, že na to mám a baviť sa basketbalom. Motivácia vzrástla a tým pádom sa zvýšili aj moje osobné ambície a očakávania," hovorí M. Mäsiar. S novým trénerom sa z predchádzajúceho roku dobre pozná. "Bol mi oporou počas celého roka ako v A-tíme, tak aj v béčku. Čaká nás nová výzva na ktorú sa ja osobne teším," hovorí.