Maroš Helmécy nominovaný za mládežníckeho trénera roka
29. septembra 2014

Maroš Helmécy vo svojej prvej sezóne v MBK Karlovka doviedol juniorský team k zlatým medailám a je nominovaný za mládežníckeho trénera roka.

Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch aj tentoraz nám v lete po skončení klubovej sezóny prináša špecializovaný portál Basket.sk výročnú anketu Hviezdy BASKET.sk. Spoločne spoznáme mená najlepších hráčov, hráčok a trénerov uplynulého ročníka. O držiteľoch jednotlivých trofejí rozhodne spojené hlasovanie našej redakcie a fanúšikov.

" Keďže ani jedno reprezentačné družstvo v lete nedosiahlo prenikavý výsledok, medzi adeptmi na honor „Mládežnícky tréner roka SR“ sú v sezóne 2013/2014 úspešní kluboví tréneri. V nominácii figurujú (v abecednom poradí) Maroš Helmecy (MBK Karlovka Bratislava), Milan Špiner (BK ŠKP 08 Banská Bystrica) a Richard Uhrina (MBK Victoria Žilina). Isté je, že táto kategória bude mať nového laureáta, pretože medzi nominovanými nie je ani jeden z doterajších troch víťazov." uvádza vo svojej správe portál basket.sk.

Dvadsaťšesťročný kouč Maroš "Pudingáč" Helmécy priviedol v uplynulom ročníku juniorov Karlovky k titulu majstrov Slovenska. Bratislavčania vyhrali základnú časť, vďaka čomu získali právo usporiadať doma finálový turnaj. To využili a na začiatku mája oslavovali v danej kategórii po kadetskom aj juniorský titul.

Podporte Maroša svojim fanúšikovským hlasom na linku:

HLASUJ

za I. nominanta: Maroš Helmecy (MBK Karlovka Bratislava)

Uzávierka hlasovania pre danú kategóriu je v pondelok o 21.00 h.

Prehľad laureátov z minulých ročníkov:
2012/2013: Marek Bulík (BC Prievidza mládež, Slovensko U16, U14)
2011/2012: Maroš Kováčik (Dannax Sport)
2010/2011: Martin Pospíšil (Slovensko juniorky)