MBK Karlovka na športovom dni "Zober loptu nie drogy"
15. decembra 2014

Projekt „Zober loptu, nie drogy  organizoval v roku 2014 už 2. ročník veľkého kultúrno-športového podujatia s názvom Športový deň so Zober loptu a nie drogy.

Žiaci z MBK Karlovka boli tohto dňa súčasťou.Naši chalani sa zúčastnili podujatia v rámci časti basketbal. Zápas bol moderovaný známym humoristom Jožom Pročkom. V basketbalovom zápase hrala Bratislava a Lučenec v jednom družstve proti Starej Ľubovni. Zápas skončil výhrou pre Starú Ľubovňu. O definitívnom víťazovi rozhodla streľba trestných hodov obidvoch družstiev.

V  hale okrem aktívnych športových účastníkov bola veľká divácka kulisa, žiaci zo základných škôl. Sprievodnými akciami podujatia boli individuálne súťaže. Kultuiúrny program vypĺňala aj hviezda zo Super Star, spevák Lukáš Adamec ,tance predviedli roztieskavačky z Prievidze. Na podujatie prijali pozvanie aj basketbalové hviezdy  ako hráčky Zuzana Žirková a Andrea Kuklová. Taktiež prišli športovcom zatieskať aj samotné hráčky GOOD ANGELS.

Vyvrcholením celého kultúrno - športového podujatia bola účasť na  euroligovom stretnutí medzi Good Angels Košice a UMMC Jekaterinburg.Mladí športovci sa tak mohli vdýchnuť pravú basketbalovú atmosféru.  

Komentár trénerky Denisy Zambovej: " Aj keď sme na športový deň Zober loptu a nie drogy z dôvodu choroby, išli v zastúpení len  "piatich mušketierov", určite sme si priniesli pekné zážitky. Pre niektorých chalanov bola cesta do Košíc ich prvá v živote, taktiež bola pre nás viacerých cesta ležadlovým vlakom prvá v živote :). Akciu hodnotím veľmi pozitívne, je dôležité ukázať aj iným deťom ako sa dá stráviť voľný čas, teda napríklad aj s basketbalovou loptou.  Matúš, Lukáš, Rišo, Roman a Kubo hodnotia pozitívne hlavne zápas GOOD ANGELS. Pre niektorých taktiež prvý v živote. Tešíme sa ďalšiu akciu organizovanú cez projekt "Zober loptu a nie drogy" , určite sa radi zúčastníme.  Organizátorom ešte raz ďakujem za nás všetkých. "

fotogaléria aj tu