Microliga 4. kolo úspešne odohrané
19. marca 2015

Hráči Karlovky z Centra Dúbravka  v nedeľu vycestovali na svoj prvý výjazd ako družstvo do Komárna.

Počasie neprialo našej basketbalovej nálade, ale piati statoční si ju nenechali pokaziť. Po príchode do Komárna nasledovala rozcvička a 2 zápasy. Obidva sem odohrali proti početnému domácemu družstvu Komárna. Hralo sa systémom 3x3 na celé ihrisko, čistého času 3 minúty. Potom nasledovalo striedanie. Pre chorobu a iné rodinné akcie vycestovala MBK Karlovka Dúbravka  v malom počte. "Aj napriek tomu, že sme odohrali zápas 5, musím decká pochváliť, pretože bojovali o každú loptu a únava na nich nebola vôbec vidieť. Skôr by som povedala, že sme hrali od štvrtiny k štvrtine lepšie. Teším sa z našich basketbalových pokrokov, pretože sa na ihrisku vidíme a spolupracujeme medzi sebou. Výsledky zápasov a skóre nebo pre nás dôležité, ale dali sme veľmi veľa pekných košov, ktoré  spravili radosť hráčom, mne ako trénerke a hlavne rodičom ,ktorí nám boli vernými fanúšikmi", zhodnotila zápasy trénerka Denisa Zambová.

Po prvom zápase nasledovala súťaž "škrečkovanie" , ktorej úlohou je získať čo najviac cukríkov pre svoje družstvo. Hráč musel čo najrýchlejšie skórovať, driblingom sa dostať do stredu ihriska a zobrať jeden z cukríkov. V tejto súťaži bol úspešnejšie družstvo Komárna, to však vôbec nevadí, zachránili sme svoje zuby pred cukríkmi.  Nasledoval druhý zápas a vyhodnotenie nášho zápasového dňa trénerom Komárna Rišom Kajtorom.

Ďakujeme zúčastneným hráčom za ich nasadenie a rodičom za ochotu nás sprevádzať a povzbudzovať. Tešíme sa na ďalšie kolo  Microligy, ktorá je naplánovaná na 12.4. 2015 v Bratislave, Hant Aréna.

Microliga je učená hlavne pre decká, ktoré začínajú s basketbalom a majú chuť sa zapojiť do priateľských zápasov v priateľskej atmosfére, ktoré vytvára domáce družstvo. Rozhodcami sú tréneri, starší hráči, alebo rodičia, ktorí s trpezlivosťou vysvetľujú základné pravidlá basketbalu. Hrá sa taktiež zjednodušeným spôsobom 3:3 namiesto 5:5, aby mali hráči častejšie loptu v držaní počas 3 minút. Microliga má momentálne 3 skupiny.  MBK Karlovka je v skupine C spolu s Komárnom a Interom. Hravou formou spoznávame basketbal.