Microliga 5. kolo úspešne odohrané
15. apríla 2015

V telocvični základnej školy Majerníkovej 62, Dlhé Diely sa v nedeľu 12.4.2015 odohralo piate kolo MICROLIGY.  Zúčastnili sa ho družstvá Karlovka centrum Dúbravka, Komárno a Inter. 

Úvodný zápas bol v podaní Bratislavčanov centrum Dúbravka a Inter. Hráči odohrali trojminútové úseky počas ktorých boli na ihrisku traja hráči z každého družstva. Zápas trval 45 minút a každé družstvo vystriedalo svojich hráčov na ihrisku niekoľko krát. Zápas bol úspešnejší pre družstvo Interu. Nasledoval zápas Dúbravka a Komárno. Obidve družstvá majú aj ženské zastúpenie na lavičke a tak sme boli svedkami "babských" basketbalových  súbojov. Dievčatá bojovali zo všetkých síl rovnako ako chalani. Po dvoch zápasoch nasledovalo občerstvenie a súťaže. Každé družstvo sa snažilo získať čo najviac bodov za driblingový slalom a streľbu.  Nasledoval posledný zápas turnaja družstiev Komárna a Interu.

Piate kolo Microligy  bolo spestrené rodičovskou diváckou kulisou, ktorá vytvárala príjemné podmienky pre našich najmenších hráčov. Znova sme spoločne získavali  nové basketbalové skúsenosti. Podujatie komentuje trénerka centra Dúbravka Denisa Zambová: " Teší ma, že sa nám v našom družstve podarilo zvýšiť početnosť hráčov v družstve a na zápasy prichádzajú stále noví nadšenci. Microliga je ideálna súťaž, kde sa hráči v príjemnom prostredí vytvorenom trénermi a rodičmi, zoznamujú s basketbalom. Verím, že naši hráči plynule prejdú do minibasketbalového družstva v budúcej sezóne a budú hrať oficiálnu ligu. "

mbkk vs inter
Karlovka centrum Dúbravka: BK Inter


mbkk vs komarno
Karlovka centrum Dúbravka: Komárno


inter vs komarno
Komárno : BK Inter


Ďalšie šieste a finálové kolo MICROLIGY sa uskutoční v Senci, kde sa pod jednou strechou stretne spolu  deväť družstiev. Bude to vyvrcholením sezóny a odmenou pre hráčov. 

team