Miki Vitek si z dvojročného pôsobenia v Nymburku odváža dve dorastenecké medaily
23. mája 2016

Odchovanec MBK Karlovka Mikuláš Vitek okúsil aj tento rok záverečný turnaj českej juniorskej extraligy a v drese ČEZ Basketbal Nymburk vybojoval konečnú druhú priečku. Do finále turnaja sa prebojovali výhrou nad USK Praha a v boji o zlato podľahli tímu Get Better Academy 53:69.

Hoci sa chalanom z najprestížnejšieho českého tímu nepodarilo obhájiť minuloročné zlato, pre Basketbalovú akadémiu Nymburk to bol výborný výsledok."Som spokojný s tímovým výsledkom, ktorý sme dosiahli. Odohrali sme naozaj ťažkú sezónu, ktorú poznačili viaceré zranenia," hovorí mladý Bratislavčan. Podľa jeho slov sa aj z tohoto dôvodu s tímom potácali na nižších priečkach, ako sa očakávalo. "Ja osobne vo svojom výkone vidím určitý priestor na zlepšenie, keďže moje výkony počas sezóny kolísali," tvrdí.

Miki Vitek bol členom Nymburského dorasteneckého kádra dva roky, teraz je však podľa neho čas zdvihnúť kotvy. Strednú školu by chcel dokončiť v Spojených štátoch amerických, no ešte pred tým by sa mal zúčastniť reprezentačného programu kategórie U18, "To, čo som od Nymburku očakával, sa aj naplnilo. Je tu dobré spojenie školy a basketbalu a sú tu slušné podmienky na tréningy pod veľmi kvalitnými trénermi," približuje a dodáva, že v Česku získal množstvo nových basketbalových i osobných skúseností, ktoré v budúcnosti určite zužitkuje.

13040870_456568267875623_4977949244313644744_o