MINIBASKET LIGA 2015 / 2. kolo úspešne odohrané
12. februára 2015

2. KOLO MINIBASKET LIGY POZNÁ SVOJICH VÍŤAZOV.

Prvú februárovú nedeľu sme odštartovali vo veľkom basketbalovom štýle. 2. kolo Minibasket ligy MBK Karlovka organizovala  v domácej telocvični na ZŠ - Majerníkovej 62. Stretli sa tu naše centrá z Bratislavy - centrum Petržalka, centrum Dúbravka, centrum Karlovka. Pre chrípkovú epidémiu nám chýbalo štvrté centrum Vajnory- Rača- Senec. Na 2. kolo sme tento krát pozvali hosť  družstvo Klokani Komárno.

Úvodná rozcvička ballhandligom s trénerom Helmecym a trénerom Ivanovičom pripravila hráčov na zápasy, ktoré sa hrali na polovici basketbalového ihriska. Po dobu 35 minút sa na palubovke vystriedali hráčske trojice z každého družstva. Jedna štvrtina trvala 3 minúty. Takéto "štvrtiny" sme počas jedného zápasy odohrali 8-9.Trénerka Zambová vysvetľuje: " prítomnosť troch hráčov na ihrisku v takýchto detských kategóriach je ideálna. Keďže sú  na ihrisku iba traja, zvyšuje sa pravdepodobnosť každého hráča zapojenia sa so hry. Hráč dostane šancu aktívne hrať a má loptu v držaní. Pre hráčov je to omnoho atraktívnejšie. Keďže hrajú veľmi emotívne a na 100%, doba aktívneho zaťaženia po dobru 3 minút a následne striedanie, je pre daný vek  ideálne."

Druhé kolo malo svojho favorita od prvých zápasov. Družstvo Klokani Komárno držali skóre zápasov pevne vo svojich rukách. Tréner Kajtor môže byť s mladým zverencami spokojný. Naše družstvá z jednotlivých centier v bojovnosti vôbec nezaostávali. Trénerka Páleniková a tréner Ivanovič z centra Petžalka zapojili do hry hráčov, ktorí odohrali svoje prvé životné zápasy. Družstvo sa skladá z prvákov  druhákov. Družstvo z centra Karlovka pod vedením trénera Helmecyho a trénerky Mackovičovej  ukázala svoje kvality a porazila vo vyrovnanom zápase družstvo Petržalky. Na druhom mieste skončilo družstvo centra Dúbravka. Trénerka Zambová a tréner Michálek sú s výkonmi svojich začínajúcich basketbalistov spokojní. V tabuľke uvádzame priebežné poradie družstiev z posledných dvoch kôl.

Centrum 1. kolo/ Body 2. kolo/ Body SPOLU
Vajnory - Senec 8 0 8
Dúbravka 8 7 15
Petržalka 7 5 12
Karlovka 6 6 12
Komárno 8 8

V priebežnom hodnotení je na prvom mieste centrum Dúbravka. Rovnaký počet bodov má centrum Petržalka a centrum Karlovka. Dôležité je však, že sme znova videli veľmi pekné basketbalové zápasy a súťaže družstiev. S pozitívnou energiou a úsmevom na tvári sme pokrikom Karlovka ukončili druhé kolo MINIBASKET LIGY.

Ďakujeme rodičom za skvelú atmosféru, ktorú nám vytvorili. Bez vás by to nešlo.