Minibasket liga tento krát pod holým nebom
08. júna 2016

Jedna zo zastávok minibasket ligy bola vo Vajnoroch. 4. kolo ligy malo tentokrát zvláštny náboj.

Všetky súboje sa totiž odohrávali v športovom areáli Alviano vo Vajnoroch priamo pod holým nebom. Využili sme krásne počasie a opustili sme telocvične. Veľkým lákadlom pre deti bol aj 3x3 basketbalový turnaj, ktorého bola minibasket liga súčasťou. Táto „dedinka v meste“ bola niektorým trošku ďaleko, ale aj tak pricestovali deti z Petržalky, Karlovky, Senca a aj Dúbravky.

Hneď na úvod sme sa rozcvičili spoločne pomocou lôpt, precvičili svoje zručnosti aj rýchle ruky v ballhandlingu.
Do zápasového tempa sme sa dostali prvou súťažou. Štafetový beh bol ukážkou sily a rýchlosti celého tímu a najúspešnejším sa stalo tesne družstvo Karlovky.Po poriadnej rozcvičke sme mohli odštartovať zápasy. Hrali sme systémom každý s každým. V každom stretnutí sme odohrali 6 jednotlivých zápasov, kedy si deti počas 3 minút zmerali sily v súbojoch 3 proti 3.Po prvých dvoch súbojoch sme si dali chvíľku oddych od zápasov a pustili sme sa do „škrečkovania“.  U detí obľúbená súťaž o zbieraní cukríkov dopadla najlepšie napokon pre družstvo z Petržalky, ktoré dokázalo nazbierať 31 cukríkov. Odohrali sme posledný zápas a nasledovala posledná súťaž, do ktorej sa zapojili rodičia z jednotlivých tímov a streľbou trestných hodov mohli bodovo podporiť tímy svojich detí. Najpresnejšie strieľali rodičia z Karlovky a pripísali si 14 bodov.V zápasoch sa zase najviac darilo hráčom zo Senca.

Marián Nemček, Vajnory:  „Mám radosť, že sa nám podarilo toto podujatie uskutočniť spolu so streetballom. Deti sa málokedy stretnú v zápasoch a súťažiach v basketbale pod otvoreným nebom. Vo Vajnoroch sa snažíme vytvoriť nové centrum pre deti z tohto okolia. Nemáme tu síce basketbalovú tradíciu, avšak toto bolo jedno z podujatí, ktoré sa môžu ľuďom dostať do povedomia. Vajnory boli už štvrtým podujatím v rámci ligy  a bolo vidieť, že deti sa počas sezóny už zlepšujú v zručnostiach aj taktickom myslení. Dúfam, že do budúceho roku sa nám podarí vybudovať zázemie pre fungujúce centrum a budeme sa môcť zapojiť do ligy so samostatným družstvom.“