Minibasketbalisti Karlovky mali zápasový víkend
25. februára 2016

Minibasketbalisti Karlovky A odohrali zápas proti BSC Bratislava. V tretej štvrtine Karlovka ukázala silu a zápas nakoniec vyhrala o 20 bodov. Karlovka B odohrala náročný zápas proti skúsenému Interu. Ako hodnotia zápasy tréneri sa dozviete nižšie.

MBK Karlovka A : BSC Bratislava 46:24

Info o zápase: Štvrtiny: 12:10, 6:6, 24:2, 4:6, Fauly: 8-16, TH: 15/4 - 4/0,Diváci: 50, Rozhodovali: Tučániová, Borát.

Body za Karlovka Bratislava A: Frańo 16, Pašek F. 6, Junek 6, Martinkovič 6, Vdoviak 4, Vámoši 4, Pašek J. 2, Junický 2.
Body za BSC: Varsík 8, Horvátk 4, Jonák 4, Šuga 2, Galvánek 2, Pospíšil 2.

Denisa Zambová,  tréner MBK Karlovka: "V tomto zápase nám išlo o postup do prvej štvorky v súťaži západ. S družstvom BSC sme mali jednu výhru a jednu prehru. Výherné družstvo postupuje, čo sa nám podarilo. Chalani hrali veľmi pekne, podla mňa to bol najlepší zápas sezóny. Možno som ešte ovplyvnená  sobotou, ale toľko chcenia, túžby, koncentrácie a srdiečka som na zápase už dlho nevidela. Chalani vedeli od prvej minúty, že chcú vyhrať a vyhrajú. Na ihrisku v obrane makali všetci hráči. Získané lopty si krásne prihrávali dopredu a dávali sme koše z rýchleho protiútoku. Mnoho súbojov sme vyhrali hlavne vzájomnou spoluprácou. Bolo to pre nás náročné, keďže sme boli iba desiati. Chalani na sebe však nedali cítiť únavu. Ani menšie zranenia počas zápasu ich nezastavili, zaťali zuby a bojovali ďalej. Najviac nás podržal náš skúsený hráč Kubo Fraňo, ktorý svojou obranou znechutil hru najlepšiemu hráčovi BSC. Koncentrovane využíval svoje zisky na zakončenie. Všetci chalani však predviedli výborný výkon. Aleš, Filip, Kubo M, Kubo P, Kubo V, Samo, Viktor,Bruno, Riško a Kubo F. blahoželám k víťazstvu. Hrali ste srdiečkom a my s trénerkou Ľubkou sme na vás hrdé! Ďakujeme za podporu rodičom. Ďalšie zápasy pre nás budú oveľa náročnejšie, ale ja viem, že na palubovku nastúpime s rovnakým nasadením a odhodlaním."

Ľubica Fáberová,  asistentka trénera MBK Karlovka A: "V prvom rade chcem pogratulovať chlapcom k víťazstvu. Ukázali, že aj v oklieštenej zostave vieme hrať pekný kolektívny basketbal. Hrali vynikajúco a každý z nich nechal na ihrisku okrem nadšenia a bojovnosti aj svoje srdce. Chalani bojovali za celé družstvo a zaslúžene vyhrali. V útoku sme hrali kolektívne a v obrane každý hráč bojoval a chcel potrápiť chlapcov z BSC. Tešíme sa z postupu do prvej štvorky na západe Slovenska, kde nás čakajú náročnejší súperi, ale určite ani my pre nich nebudeme ľahký oriešok. :) V poslednom rade sme radi, a zároveň ďakujeme rodičom, že nám vždy vytvoria vynikajúce prostredie počas celého zápasu a povzbudzujú nás."

MBK Karlovka B : BK Inter Bratislava 4:84

Info o zápase: Štvrtiny: 4:21, 0:20, 0:25, 0:15, Fauly: 18, TH: 0/2, Divákov: 50

Body za MBK Karlovka - Komár 2, Koprda 2

Peter Ivanovič, tréner MBK Karlovka B: "Nastúpili sme proti lídrovi súťaže, ktorý nám ukázal, prečo je to tak. I napriek našej veľkej snahe a bojovnosti sme nemali v podstate žiadnu šancu. Cieľom bolo skórovať v každej štvrtine, čo sa nám nepodarilo splniť i napriek vytvoreným sľubným pozíciám. Veľmi ťažko sme sa presadzovali proti dobrej obrane súpera. Teší ma, že hráči dokázali v zápase využiť herné činnosti, ktorým sa venujeme na tréningoch. Do konca základnej časti nám ostáva posledný zápas s BSC, verím, že ukážeme v tomto zápase tréningový progres."