Minibasketbalisti na veľkom basketbale
05. februára 2015

31. kolo Eurovia SBL, v ktorom Karlovka hostila Prievidzu, spestrili najmenší basketbalisti Karlovky. Tieto deti trénujú v minibasketbalovom centre MBK Karlovka v Petržalke na ZŠ Dudova 2 pod vedením Marty Pálenikovej a Petra Ivanoviča. Tréningová skupina je zložená zo žiakov 1. - 3. ročníka ZŠ Dudova a Školy Felix.

Bol to ich prvý kontakt s veľkým basketbalom, keďže deti trénujú s malými loptami na malé koše. Odetí v klubových dresoch mali možnosť zažiť na vlastnej koži predstavovanie hráčov pred zápasom za potlesku celej haly a v polčasovej prestávke si užili svojich päť minút slávy, keď na ihrisku predviedli basketbalové zručnosti v driblingu a v streľbe na kôš. V pláne bolo zostať do polčasu, no deťom basketbal natoľko učaroval, že zostali až do konca zápasu. Trúbkami a rapkáčmi hnali svojich starších "kolegov" do dramatického záveru zápasu.

Malým basketbalistom ďakujeme za ich hlasnú podporu počas celého zápasu a prajeme im veľa športových úspechov. Veríme, že niektorých z nich raz uvidíme aj na palubovke veľkého basketbalu.