Minibasketbalisti z Pankúchovej ukázali športovú všestrannosť
22. februára 2016

Čo je lepšie pre žiakov ako sa v pracovný deň doobeda neučiť? Predsa neučiť sa a ešte si aj zašportovať! V stredu 17. februára zorganizovala Základná škola Pankúchova v spolupráci s plaveckým klubom ORCA, futbalovým klubom FC Petržalka Akadémia a MBK Karlovka Bratislava 1. ročník športového dopoludnia s názvom o Putovný pohár riaditeľa školy. Mladých basketbalistov viedol koordinátor petržalského minibasket centra Peter Ivanovič.

Deti mali možnosť vyskúšať si svoje zručnosti a zmerať si sily vo futbalových, basketbalových, ale aj plaveckých súťažiach. Z každej športovej disciplíny získavali body, ktoré sa na konci spočítavali a vyhodnocovali sa najlepší jednotlivci i tímy. Našim minibasketbalistom sa podarilo získať celkové 2. miesto a v individuálnom hodnotení sa na 3. mieste umiestnil Martin Liška, na 5.mieste Martin Lukáčik. "Po minuloročnom nultom ročníku podujatia nás aj tento rok oslovilo vedenie školy, aby sme spolu zorganizovali 'prvé pokračovanie' pohára," hovorí Peter Ivanovič.

Opätovné konanie tejto akcie pre deti potešilo nielen jeho, ale najmä našich malých basketbalistov. "Aktívne sme sa zapojili do organizácie a aj vďaka tomu mali deti mali možnosť vyskúšať si svoje zručnosti aj v športoch, ktorým sa denne nevenujú a ukázať tak svoju všestrannosť," hovorí P. Ivanovič a dodáva, že ho teší nielen záujem detí o šport, ale hlavne o minibasketbal na ZŠ Pankúchovej.