Mládežnícky tréner roka SR Helmécy, Špiner alebo Uhrina
28. septembra 2014

Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch aj tentoraz vám v lete po skončení klubovej sezóny prinášame výročnú anketu Hviezdy BASKET.sk. Spoločne spoznáme mená najlepších hráčov, hráčok a trénerov uplynulého ročníka. O držiteľoch jednotlivých trofejí rozhodne spojené hlasovanie našej redakcie a fanúšikov. Minulý týždeň sme uzavreli oceňovanie najlepších hráčov a trénerov extraligovej sezóny 2013/2014. Anketa Hviezdy BASKET.sk však nekončí. Pred nami sú posledné štyri kategórie, ktoré majú celoslovenskú pôsobnosť – Mládežnícky tréner roka SR, Tréner roka SR, Hráčka roka SR a Hráč roka SR.

Na našej facebookovej stránke sme spustili hlasovanie o najlepšieho mládežníckeho kouča uplynulého ročníka. Keďže ani jedno reprezentačné družstvo v lete nedosiahlo prenikavý výsledok, medzi adeptmi na honor „Mládežnícky tréner roka SR“ sú v sezóne 2013/2014 úspešní kluboví tréneri. V nominácii figurujú (v abecednom poradí) Maroš Helmecy (MBK Karlovka Bratislava), Milan Špiner (BK ŠKP 08 Banská Bystrica) a Richard Uhrina (MBK Victoria Žilina). Isté je, že táto kategória bude mať nového laureáta, pretože medzi nominovanými nie je ani jeden z doterajších troch víťazov.

Dvadsaťšesťročný kouč Maroš Helmecy priviedol v uplynulom ročníku juniorov Karlovky k titulu majstrov Slovenska. Bratislavčania vyhrali základnú časť, vďaka čomu získali právo usporiadať doma finálový turnaj. To využili a na začiatku mája oslavovali juniorský titul. V súťaži junioriek potvrdili dlhodobú výbornú formu hráčky Banskej Bystrice a stali sa víťazkami ligy. Družstvo BK ŠKP 08 viedol známy tréner Milan Špiner, ktorý roky odvádza výbornú prácu v mládežníckom basketbale. Dramatické vyvrcholenie mali majstrovstvá Slovenskej republiky kadetov. O prvenstve pre domácich Žilinčanov – vedených Richardom Uhrinom – pred Považskobystričanmi a Levičanmi rozhodlo až skóre zo vzájomných súbojov týchto troch tímov. Uhrina vyhlásili za najlepšieho kormidelníka kadetského Final Four.

Uzávierka hlasovania pre danú kategóriu je v pondelok o 21.00 h.

HVIEZDY BASKET.sk 2013/2014 – nominácie na trofej „Mládežnícky tréner roka SR“
HLASUJ
Maroš Helmecy (MBK Karlovka Bratislava)
Milan Špiner (BK ŠKP 08 Banská Bystrica)
Richard Uhrina (MBK Victoria Žilina)

Prehľad laureátov z minulosti:
2012/2013: Marek Bulík (BC Prievidza mládež, Slovensko U16, U14)
2011/2012: Maroš Kováčik (Dannax Sport)
2010/2011: Martin Pospíšil (Slovensko juniorky)

zdroj: basket.sk