Mládežníckym trénerom roka SR Helmecy
30. septembra 2014

Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch aj tentoraz vám po skončení klubovej sezóny prinášame tradičnú výročnú anketu Hviezdy Basket.sk 2013/2014. Počas basketbalového leta spoznáte mená najlepších ligových hráčov a hráčok, najlepších slovenských basketbalistov bez rozdielu pôsobiska a najlepších slovenských trénerov. O víťazoch rozhoduje spoločné hlasovanie fanúšikov a odbornej verejnosti, keď sila hlasovania je rozdelená v pomere 60:40 v prospech poradia redakcie Basket.sk a odborníkov, ktorých web požiadal o ich poradie.

Niekdajší kapitán rožňavského ŠPD, dnes pôsobiaci v bratislavskej Karlovke, Maroš Helmecy triumfoval v kategórii „Mládežnícky tréner roka SR“. Dvadsaťšesťročný kouč zvíťazil tak medzi odborníkmi, ako aj v hlasovaní fanúšikov na Facebooku. Rovnako sme sa s divákmi zhodli na druhej priečke pre Milana Špinera a treťom mieste pre Richarda Uhrinu. Celkovo ste v tejto kategórii odovzdali 243 hlasov.

Maroš Helmecy priviedol v uplynulom ročníku juniorov Karlovky k titulu majstrov Slovenska. Bratislavčania vyhrali základnú časť, vďaka čomu získali právo usporiadať doma finálový turnaj. To využili a na začiatku mája oslavovali juniorský titul.