Mladší mini ukončili kalendárny rok klubovým derby, mladší žiaci výjazdom do Bánoviec
17. decembra 2015

Posledné kolo pred koncom roka  21015  odohrala Karlovka A proti Karlovke B. Hráči, tréneri a rodičia vytvorili spoločne príjemné domácu atmosféru. A vyhrala samozrejme KARLOVKA. Prinášame vám info  o priebehu zápasoch. Mladší žiaci dohrávali počas týždňa s Interom a vycestovali do Bánoviec.

Mladší minibasketbalisti

MBK Karlovka A: MBK Karlovka B 65:19

Po polčase: 35:8, Štvrtiny: 17:8, 18:0, 17:6, 13:5, Fauly: 4-6, TH 8/4 - 6/3. Rozhodovali : Parízek, Dufala. Diváci 50.

Trénerka MBK Karlovka A Denisa Zambová: "Veľmi sa teším, že sme hrali tento zápas v príjemnej domácej atmosfére. Nestáva sa často, že máte na obidvoch stranách Karlovku. Náš tím A má oveľa viac skúseností, čo vidno v našom hernom prejave. Skoro každý z nášho družstva skóroval a každý dostal priestor na ihrisku. Dokonca sme do hry zapojili aj nášho nového hráča Lukáša, ktorý je ročník 2008. Diváci mohli vidieť veľmi pekné asistencie od našich hráčov. Tieto herné situácie potešili veľmi aj nás s trénerkou, keďže sme n to pracovali v tréningu. Chalani sa na ihrisku videli. Chalanom blahoželám k výhre. Teraz nás čaká vianočná pauza."

Tréner MBK Karlovka B Marek Ribanský :"V karloveskom derby sme síce ťahali výsledkovo za kratší koniec, ale inak si myslím, že to bol celkom vyrovnaný zápas plný nasadenia a bojovnosti na oboch stranách, Kolegovia z Áčka využívali najmä náš nedôraz pri vhadzovaní lopty spoza outovej čiary, z čoho pramenilo viacero bodov z ich celkového skóre. Nám naopak viacero lôpt do koša nepadlo, aj pri situáciách 1 na 0. Hráčov ale musím za celkový výkon pochváliť, aj keď máme neustále na čom pracovať."

Mladší žiaci

MBK Karlovka: Inter 10:49
MBK Karlovka:  Inter 16:56

Tréner MBK Karlovka Marian Nemček: "Nastupovali sme v dohrávke so suverénnym Interom, ktorý počas dvoch sezón ešte neprehral. So súperom sa poznáme, čiže hráči vedeli čo od seba očakávať. Interisti sa snažili od začiatku zápasu udávať rýchle tempo hry a tvrdú obranu 1 proti 1. Chlapci sa však nevzdávali v priebehu hry a chceli bojovať až do konca v oboch zápasoch. Napriek jasne prehre sme mali aj pekné momenty v hre, kedy sme dokázali občas pekne reagovať na výpomoc v obrane súpera a rýchlym posunom lopty sme sa dostali do dobrého zakončenia, kde sme ale často zaváhali a nevyužili svoje príležitosti. Pre chlapcov to bol ťažký zápas, avšak dúfam, že do ďalšieho priebehu sezóny veľmi poučný."

Bánovce nad Bebravou: MBK Karlovka 65:25
Bánoce nad Bebravou: MBK Karlovka  78:19

 

Tréner MBK Karlovka Marian Nemček: "Čakali sme náročné zápasy v Bánovciach, ktoré si tento rok vedú výsledkovo celkom slušne. Ešte sme sa s nimi v zápase nestretli, čiže sme nevedeli čo od súpera očakávať. Už od úvodu bolo vidieť, že tím súpera bol fyzicky oveľa disponovanejší, kde bol hlavným ťahúňom Urban, ktorého sme len ťažko pokrývali. V oboch zápasoch sme pôsobili veľmi ustráchane, nevedeli sme sa vysporiadať s výškovou prevahou súpera a nervozita bola čím ďalej väčšia. V druhom zápase sme sa nedokázali zbaviť "strachu" a tak domáci bez väčšín problémov zvíťazil."

Pre všetky tri družstvá to bol posledný hrací víkend v aktuálnom roku 2015. Na ligových zápasoch ich uvidíme v novom roku.

Fotogaléria zo zápasu MBKK A vs MBKK B