Mladší minibasketbalisti bojovali o ďalšie výhry
20. marca 2015

Mladší minibasketbalisti majú za sebou ďalšie kolo ligových zápasov. Mladší minibasketbalisti privítali na domácej palubovke Nitru, so skúsenými hráčmi. Zápasy boli pre naše mladé družstvo náročné. Získali sme však nové skúsenosti. Trénera tešila vysoká účasť našich hráčov na zápase. Bolo nás až 17. Minibasketbalisti B vycestovali do Komárna, kde odohrali duely v extraligovej hale. Aj napriek dvom tesným prehrám, náš tréner chváli chalanov za hru a hlavne aktivitu na ihrisku.

MBK Karlovka BA A : BKM SPU Nitra 28:54

Info o zápase:Štvrtiny: 5:11 , 10:20 , 3:16 , 10:7, Fauly: 12 - 13, TH: 6/14 – 6/12

Diváci: 20, Rozhodovali: Kuzmiak, Guzikiewicz

Body za MBK Karlovka Bratislava „A“:  Brutenič 6, Fraňo 6, Kunický B. 5, Bardoš 4, Kunický R. 4, Piróg 3

MBK Karlovka BA A : BKM SPU Nitra 14:68

Info o zápase: Štvrtiny: 4:14 , 6:20 , 4:18 , 0:16, Fauly: 15 - 16, TH: 6/16 – 14/22

Body za MBK Karlovka Bratislava „A“:  Brutenič 4, Piróg 4, Bačiak 2, Fraňo 2, Kunický B. 1, Bardoš 1

Komentár Maroš Helmecy, tréner MBK Karlovka Bratislava „A“: „Prvý zápas sme sa trošku pomalšie rozbiehali ale nakoniec sme dokázali v niektorých situáciách ukázať že aj my vieme už hrať basketbal. Hráči veľmi dobre bojovali o každú loptu a som spokojný s ich výkonom. V druhom zápase sme už vedeli že aj so súperom ako je Nitra sa dá hrať. Veľmi ma teší, že na zápase nás pod dlhšom čase chorôb a prázdnin bolo zase 17 a poslednú  štvrtinu sme dokázali vyhrať rozdielom 3 bodov.“

MBK Rieker Komárno : MBK Karlovka BA B 25:22

Info o zápase: Po polčase: 18:8. Štvrtiny: 3:8, 15:0, 3:8, 4:6, Fauly: 6 – 11, TH: 5/10 – 0/2

Rozhodovali: Hadari, Hrabovský
Diváci: 40

Body za Karlovka „B“: Lukáčik a Masár po 8, Brilla 4, Srnka 2

MBK Rieker Komárno : MBK Karlovka BA B 34:33

Info o zápase: Po polčase: 18:15, Štvrtiny: 14:2, 4:13, 14:12, 2:6, Fauly: 7 – 6, TH: 4/6 – 5/12

Rozhodovali: Hadari, Hrabovský, Diváci: 40

Body za Karlovka „B“: Brilla 11, Masár 8, Lukáčik 6, Sabanoš 4, Javor a Demčák po 2

Komentár Marek Ribánsky, tréner MBK Karlovka „B“: „Proti Komárnu sme si verili a bolo na chalanoch vidno, že sa na zápasy tešia a že si v extraligovej hale hru užívali aj napriek dvom tesným prehrám. Prvý zápas sme si však prehrali v druhej štvrtine, ktorú sme prehrali 0:15, a aj keď sa nám podarilo vyhrať ostatné tri štvrtiny, nedokázali sme zvíťaziť najmä vďaka slabšej streľbe. Preto, ak sme chceli byť úspešní v druhom zápase, potrebovali sme zlepšiť efektivitu streľby a udržať nasadenie v obrane. Žiaľ, v streľbe sa nám naďalej nedarilo, ale chalani napriek tomu bojovali do poslednej sekundy. Aj keď sa vraví, že zápasy sa vyhrávajú hlavne v obrane, tak paradoxne sme prehrali kvôli množstvu nevyužitým šanciam. Súper jednoducho využil to čo mal. Som ale rád, že sme dokázali byť podľa mňa o čosi aktívnejší počas oboch zápasov. Treba samozrejme poďakovať aj rodičom z oboch táborov za výbornú atmosféru. Ďalší dvojzápas odohráme v domácom prostredí 28.3.2015 proti Galante."