MLADŠÍ MINIBASKETBALISTI získali prvú ZLATÚ MEDAILU na turnaji v Senci!
06. júna 2017

Gabko Senec organizovali minibasketbalový turnaj, na ktorom sa zúčastnilo aj naše družstvo mladších minibasketbalistov. Turnaj sa hral v dvoch telocvičniach. Naši hráči sa prebojovali zo skupiny do finálových bojov o medaily. Nakoniec turnaj vyhrali. 
Komentuje trénerka MBK Karlovka Ľubka Fáberová:" V sobotu sme sa zúčastnili turnaja v Senci. Odohrali sme 4 kvalitné zápasy. V skupine sme sa stretli so súpermi z Nitry a Pezinka. Po výhrach nad týmito družstvami sme bojovali o medailové umiestnenie. Prvý zápas vo finálovej skupine sme hrali proti domácemu Sencu. Chalani boli odhodlaní zdolať Senec a na svoje konto si pripísať ďalšie víťazstvo. Po výhernom zápase nás čakal posledný súper z Prievidze. Bol to štvrtý veľmi náročný zápas, ale chlapci bojovali a zvládli ho na výbornú. Hráčov na ihrisku neustále povzbudzovali a podporovali nie len spoluhráči z lavičky ale aj rodičia. Organizácia turnaja bola zvládnutá na vysokej úrovni a aj týmto sa chcem poďakovať Gabike Rebrošovej, ktorá nás na turnaj pozvala."
Celkové umiestnenie
1. MBK Karlovka BA
2. Gabko Senec
3. MBA Prievidza
4. Slávia Trnava
5. Pezinok
6. BK SPU Nitra
18740739_10213203172692812_8470652384101537360_n

Trénerka Ľubka: "Som veľmi hrdá na celé družstvo. Každý hráč, ktorý bol na ihrisku ukázal, že vie hrať basketbal. Myslím, že naša celoročná práca na tréningoch sa prejavila vo veľmi pozitívnom svetle. Chalani hrali skutočne tímový basketbal. To ako si dokázali prihrávať a ako sa videli na ihrisku bolo neuveriteľné. Veľmi si vážim, že v útoku okrem toho, že chcel dať každý kôš, prihrával loptu spoluhráčom, ktorí môžu tiež skórovať. V obrane sme dokázali časktokrát tímovým výkonom získať loptu a dať kôš. Bojovnosť a nasadenie v obrane počas všetkých zápasov boli vynikajúce. 

Zhodnotenie sezóny trénerky: "Chalanom prajem, aby im radosť, nasadenie a chuť do basketbalu ostala ešte dlhé roky!  Tvoria výborné družstvo nie len na ihrisku ale aj mimo neho.Okrem výborného tímu sa stretla aj vynikajúca partia rodičov, ktorí nás povzbudzovali, podporovali a hlavne zabezpečovali odvoz počas celej sezóny. Na turnaji nám dodávali poriadny kus energie, aby sme dokázali za jeden deň zvládnuť štyri zápasy. Veľmi pekne im ďakujem za všetko, čo pre naše družstvo spravili, lebo bez nich by to nemohlo fungovať! Ďakujem! Nakoniec chcem veľmi poďakovať Monike "Mone" Páleníkovej, ktorá chodila so mnou na všetky zápasy a povzbudzovala chalanov počas celej sezóny."