Mladší žiaci skončili na turnaji v Ostrave na šiestom mieste
29. marca 2016

Počas Veľkonočných sviatkov vycestovali mladší žiaci na tradičný turnaj do Ostravy. Po pozitívnej minuloročnej skúsenosti sa tak po roku vrátili späť na "miesto činu". "Minulý rok sme sa zúčastnili tohto turnaja po prvýkrát a pre dobrú odozvu z radov hráčov, rodičov, aj mňa ako trénera, sme sa ho rozhodli vycestovať opäť. Turnaj nám dal veľa zápasových skúseností a minút, ktoré nedokážeme v tréningu získať," priblížil benefity účasti Marián Nemček.

Pre nižší počet hráčov Karlovky sme na tomto turnaji spolupracovali aj s mladšími žiakmi Nitry, ktorí doplnili naše náš káder, takže súpiska pozostávala z troch chlapcov z Nitry a ôsmich Karlovešťanov. Chalani sa už poznajú zo vzájomných súbojov v domácej súťaži, avšak teraz spojili svoje sily proti súperom. "Pravidlá turnaja určovali minimálny počet 10 hráčov a preto sme sa rozhodli osloviť hráčov z iných tímov. Po rozhovore s vedúcim tímu Nitry a odobrením ich trénera nás tak doplnili Markus Kopas, Ondrej Kapustík a Tomáš Holeš. Náš Matej Paulis stále rehabilituje po zlomenine prsta, čiže nebol ešte schopný plnohodnotne nastúpiť do zápasov," vyratúva tréner M. Nemček.

Turnaja sa zúčastňujú tímy z viacerých krajín Európy, čiže hráči mali možnosť porovnať úroveň našej ligy, a hlavne skúsiť aj iný štýl basketbalu. Družstvo počas 4 dní odohralo 6 zápasov postupne s tímami USK Praha (ČR), BK Příbor (ČR), Honvéd Budapešť (MAĎ), Snakes Ostrava (ČR), opäť USK Praha a napokon BK Mělník (ČR).

Úvodný zápas s Prahou bol poznačený cestou a chlapci prehrali jasne 46:4. Ďalšie dva zápasy však zvíťazili a zo skupiny postupovali z 2. miesta. V semifinále sa stretli s ostravskými Snakes, ktorým podľahli až v poslednej štvrtine a dostali sa tak do skupiny o 4. - 6. miesto. V nej nestačili tesne na oboch svojich súper, kde sa im takmer podarilo vrátiť prehru tímu z Prahy a po nevydarenej 1. štvrtine podľahli aj tímu z českého mesta Mělník.

Tréner Marián Nemček bol s účasťou na turnaji spokojný. "Naša výkonnosť rástla od zápasu k zápasu a všetci hráči sa postupne zohrávali. Niektorí hráči ukázali počas turnaja aj väčšie zlepšenie a istotu v niektorých herných činnostiach, iní zase v herných kombináciách," hovorí a dodáva, že turnajový kolektív sa tak zlepšoval na ihrisku, ako aj mimo neho. "Budúci rok by sme sa turnaja mohli zúčastniť opäť," uzatvára.

Výsledky:
MBKK vs. USK, 4:46
MBKK vs. Příbor 36:23
MBKK vs. Honvéd 41:33
Snakes vs. MBKK 49:26
USK vs. MBKK 32:31pp,
MBKK vs. Mělník 36:49

Body za turnaj: Trenka 41, Kopas 34, Kapustík 21, Holeš 20, Piróg 18, Brutenič 11, Vlk 9, Kunický 8, Polakovič 6, Paulis 4, Ružek 2

12919874_1198278276866583_232889702033689657_n