Mladší žiaci absolvovali povianočný turnaj v Slovinsku
14. januára 2018

Zimnú prestávku mladší žiaci nevyužili len na oddych. Poctivo sa pripravovali na ďalšiu časť sezóny, ktorá odštartuje už túto sobotu duelom s SPU Nitra. Využili na to povianočný turnaj v slovinskom Podčetrteku.

Hráči odcestovali už na Druhý sviatok vianočný, ubytovali sa a namierili si to do haly, kde ich čakal prvý súper, chorvátsky klub Stoja Pula. Stretnutie bolo napínavé a vyrovnané od úvodu až po záverečný klaksón. Naši chlapci v ňom napokon podľahli prímorskému súperovi najtesnejším možným rozdielom, o jeden bod.

Karlovka – Stoja 44:45 (13:12, 10:13, 14:12, 7:8)

Na ďalší deň doobeda sa zverenci trénerky Denisy Zambovej zregenerovali v miestom wellness, aby boli čo najlepšie pripravení na večerný duel s Branikom Maribor. Ten za triumfom vykročil suverénne už od prvých minút a bez väčších problémov ho aj dosiahol.

Karlovka – Branik 36:79 (13:28, 5:20, 2:17, 16:14)

ml wellness

Na ďalší deň čakali reprezentantov nášho klubu až dva zápasy. Ten prvý už ráno proti domácemu Podčetrteku. Vyrovnaný duel rozhodla dobrá tretia štvrtina Karlovky. Súperovi v nej odskočili na rozdiel 15 bodov a svoj náskok si v záverečnej časti hry už postrážili. Pripísali si tak prvú výhru na turnaji a potešili svojich fanúšikov, zložených z rodičov hráčov, ktorí taktiež merali cestu na juh Slovinska.

Karlovka – Podčetrtek 59:45 (16:12, 10:10, 17:6, 16:17)

Pauza medzi zápasmi sa nevyužila len na oddych, ale aj na návštevu miestnej čokoládovne. V nej sa hráči nemohli priveľmi odviazať, o pár hodín ich čakal duel s doposiaľ nezdolaným slovinským klubom Janče. Favorit svoju úlohu bez problémov zvládol, o svojom triumfe rozhodol už v prvej štvrtine, ktorú vyhral o 10 bodov.

Karlovka – Janče 25:52 (2:12, 11:10, 4:15, 8:15)

ml cokolad

Po konečnom štvrtom mieste v základnej skupine čakal našich chlapcov posledný zápas, v pondelok si zahrali s  talianskym Azzurra Trieste o siedme miesto na turnaji. V stretnutí nepadalo veľa bodov a rozhodnúť tak mohla každá jedna chyba. Tých vyrobili viac basketbalisti Karlovky a po prehre obsadili konečné ôsme miesto.

Karlovka – Azzurra 24:30 (8:6, 3:6, 5:10, 8:8)

Trénerka Denisa Zambová: „Sme veľmi radi, že sme sa mohli zúčastniť tohto turnaja, ktorý sa konal v nádhernom prostredí. Veľmi sa nám tu páčilo. Organizácia bola na špičkovej úrovni, chcela by som sa všetkým organizátorom poďakovať. " 

Hráči Karlovky: Samuel Bačiak, Paľo Horváth, Aleš Junek, Michal Mačinga, Jakub Pašek, Filip Pašek, Timotej Šichula, Michal Toth-Vaňo, Adrian Vacula, Jakub Vámoši, Viktor Vdoviak, Juraj Marček.