Mladší žiaci U-13 a ich ligové vystúpenie na turnaji ...
31. marca 2022

Mladší žiaci

26.3.2022

MBA Prievidza - MBK Karlovka Bratislava 91 : 22

Prvý zápas turnaja nás čakala Prievidza, ktorá patrí medzi najlepšie družstvá tejto kategórie. Síce sa stále trápime s absenciami a maródkami, no to nemení nič na tom, že sme chceli odohrať dobrý zápas. Opak bol pravdou a až veľmi sme sa odovzdali súperovi a dostávali ľahké koše, niekedy ako keby bez obrany. V tomto zápase nastúpili aj hráči, pre ktorých to bolo 3-4 zápas v živote a pre Juraja to bol vôbec prvý zápas, na ktorý nastúpil. A treba povedať, že vôbec nestratil. Gratulujem súperovi k víťazstvu.

MIBA Stupava/Lozorno – MBK Karlovka Bratislava 26 : 54

Zápas MIBA je ťažko hodnotiť. Síce sme vyhrali, ale teda od toho čo vieme a čo sme schopní, to malo veľmi ďaleko. Je pravda, že to bol náš druhý zápas hneď po zápase s Prievidzou, ale sily sme mali mať, keďže striedania boli častejšie a mnohé nezvládnuté činnosti nesúviseli iba s únavou, no skôr s koncentráciou a nedodržiavaním základných/jednoduchých úloh, ktoré boli stanované.

MBK Karlovka Bratislava – B.S.C. Bratislava 33 : 55

V poslednom zápas nás čakalo družstvo B.S.C., ktoré predtým porazilo, v dramatickom zápase, Prievidzu. Začali sme presne tak, ako s Prievidzou. Vlažne, so zbytočným rešpektom. Potom sme ale každou minútou rástli a bol z toho slušný basketbalový zápas. Oveľa lepšie sme bránili a v útoku sa podarila nejedna nielen efektná, ale najmä efektívny akcia.

Verím, že už konečne prejde obdobie neustálych chorôb a z toho plynúcich absencií,  a budeme môcť ukázať, na čo naozaj máme. Gratulujem súperom k víťazstvám a tešíme sa na ďalšie zápasy.