MUŽI B hostili Petržalku, KADETI bojovali proti Prievidzi
03. februára 2016

Minulý víkend odštartovalo naše prvoligové družstvo nadstavbovú časť súťaže proti mestskému rivalovi z Petržalky. Na konci zápasu sa tešila z výhry Petržalka, ktorá porazila naše družstvo o 11 bodov. V nedeľu sa odvetný zápas na palubovke súpera neodohral a bude sa dohrávať v náhradnom termíne. KADETOM sa na rozdiel od prvoligistov tento víkend darilo. V nedeľu odohrali posledný zápas základnej časti proti Prievidzi, ktorú po výbornom výkone zdolali o 4 body. Základné informácie o spomínaných zápasoch uvádzame nižšie.

MUŽI B

VŠEMvs Karlovka Bratislava “B“ - MŠK Iskra Petržalka 66:77

Štvrtiny: 17:18, 13:16, 17:19, 19:22
Fauly: 28
TH: 8/4
Divákov: 50
Rozhodovali: Bara, Bugár, Donovalová

Body za MBK Karlovka - Luley 15, Jurčina 14, Michálek 10, Stránsky 9, Hanák 8, Rosival 4, Krajčír 4, Harabin 4, Slezák 0, Hlivák 0, Nemček 0

Peter Ivanovič (tréner): "Gratulujem Petržalke k víťazstvu. Súper i napriek zdravotným ťažkostiam nastúpil na zápas v oklieštenej zostave a vybojoval víťazstvo. Od začiatku zápasu sme neplnili taktické pokyny, prispôsobili sme sa pomalej hre súpera, za 1. polčas sme zahrali iba 1 rýchly protiútok. V druhom polčase sa naša hra troch zmenila, no na skúsenosti Petržalky to nestačilo a nakoniec sa tešil súper z víťazstva. Sklamaný som z nášho výkonu. Urobili sme veľké množstvo chýb v obrane, čo náš súper dokonale využíval. Hrali sme pomaly dopredu a dali sme tak šancu súperovi šetriť sily. V útoku sme si síce vypracovali dobré strelecké pozície, no percento ich premieňania bolo veľmi nízke. Hrali sme malo agresívne na kôš, o čom svedčí len 8 trestných hodov. K tomu istú mieru zohralo aj podvedomé podcenenie súpera, nie 100% koncentrácia a rozbehnutú Petržalku sme už nedokázali zastaviť. Ak sa chceme posúvať vo výkonoch, nesmieme sa dopúšťať podobných chýb. Verím, že nás to nakopne do ďalších bojov."

KADETI

MBK Karlovka Bratislava - MBA Prievidza A 72:68 (28:27)

Body - Karlovka: Páleník 16, Havel 14, Šturdík 10, Balvan 8, Dulin 7, Hormann 6, Kohút 5, Bilčík a Kadúch po 3

Trojky: 14/5

TH: 23/15

Rozhodovali: Daniel Kuzmiak a Peter Zajačik

Hlas (komentár) k zápasu - Patrik Kohút: "Podali sme celkom dobrý výkon v obrane, prakticky celý zápas sme vyhrávali a konečne sa na zápase prejavila energia z tréningov. Každým zápasom naša forma rastie a sme pripravení na nadstavbu."