MUŽI "B" minulý týždeň s bilanciou 1 výhra, 1 prehra!
11. decembra 2015

Muži "B" počas minulého týždňa odohrali ďalšie dva zápasy. Za súpermi nemuseli ďaleko cestovať, keďže to boli družstvá z Bratislavy. Prvý zápas odohrali v stredu v predohrávke proti MŠK Iskra Petržalka. V tomto bratislavskom derby sa z víťazstva tešila Petržalka, ktorá porazila MBK Karlovku o 6 bodov. V druhom zápase, ktorý sa odohral v riadnom termíne v nedeľu naši chalani zdolali BK ŠKP Štart Bratislavu. MBK Karlovka má v súťaži odohraných doposiaľ 9 zápasov z toho 7 výhier a 2 prehry. Muži "B" odohrajú posledné zápasy v tomto roku na domácej pôde proti MBK AŠK Slávia Trnava a BK Lokomotíva Sereď. Krátky prehľad z posledných zápasov zobrazujeme nižšie v článku.

MŠK Iskra Petržalka - VŠEMvs Karlovka Bratislava "B" 74:68

Štvrtiny: 10:16, 28:16, 21:13, 15:23
Fauly: 20
TH: 25/16
Divákov: 50
Rozhodovali: Šramko, Gálová

Body za MBK Karlovka - Krajčír 20, Stránsky 11, Hlivák 8, Rosival 7, Vukmirovič 7, Jurčina 7, Mäsiar 3, Nemček 2, Slezák 2, Harabín 1, Šuták 0

Peter Ivanovič ( tréner): " Zápas sme nezvládli po taktickej stránke, súper nás porazil našimi zbraňami, dostali sme veľa bodov z protiútoku a neubránili sme ho hru jeden na jeden. Chýbala nám "energia" v zápase na obidvoch stranách ihriska. V tretej štvrtine to už vyzeralo, že odídeme z výpraskom, ale v poslednej štvrtine sme zabrali a pokúsili sa tak zápas ešte v závere zdramatizovať, ale na víťazstvo to nestačilo. Do haly na Domkárskej sa vrátime už o dva dni a verím, že ukážeme na ihrisku potrebnú energiu a proti ŠKP podáme dobrý výkon."

Štatistika zo zápasu

BK ŠKP Štart Bratislava - VŠEMvs Karlovka Bratislava "B" 53:56

Štvrtiny:15:14, 13:13, 14:15, 11:14
Fauly: 20
TH: 18:12
Divákov: 60
Rozhodovali: Šramko, Szarka

Body za MBK Karlovka - Rosival 10, Jurčina 10, Krajčír 10, Dědeček 7, Stránsky 7, Harabín 6, Michálek 2, Slezák 2, Hanák 2, Baláž 0

Peter Ivanovič ( tréner): " Do zápasu sme nastúpili kvôli viróze bez viacerých hráčov základnej rotácie. Očakával som vyrovnaný zápas, čo sa aj potvrdilo, ani jeden tím si nedokázal vytvoriť výraznejšie bodové vedenie, padalo málo košov a zápas sa tak dostal do dramatického záveru, kde domáci Straško v poslednej sekunde minul trojkový pokus na vyrovnanie. Som rád za dôležitú výhru. Potešilo ma pár individuálnych výkonov, no ako tím sme nepredviedli pekný basketbal. S kalendárnym rokom sa rozlúčime na domácej palubovke dvojkolom s Trnavou a Sereďou, tak verím, že zakončíme rok víťazstvom."

Štatistika zo zápasu

start-mbkk.jpg (960×640)