Muži B privítali Nový rok dvoma víťazstvami
13. januára 2016

Muži B v tejto sezóne doposiaľ potvrdzujú skvelú formu! Z 12 zápasov vyhrali až 10-krát. Minulý týždeň odohrali posledné dva zápasy základnej časti v skupine západ. V prvom zápase, ktorý sa odohral v piatok proti Seredi vyhrali rozdielom 26 bodov. Druhý zápas bol na programe v nedeľu na palubovke súpera z Považskej Bystrice. Chalani aj v tomto zápase vyhrali s konečným stavom  56:81. Momentálne majú pred sebou dlhšiu zápasovú pauzu, ktorú budú venovať dôkladnej príprave o boj o prvé až ôsme miesto. Komentár trénera Peťa Ivanoviča spolu s výsledkami z posledných zápasov zobrazujeme nižšie. KARLOVKA DO TOHO!!!

VŠEMvs Karlovka Bratislava "B" - BK Lokomotíva Sereď 78:52

Štvrtiny: 18:13, 8:17, 29:11, 23:11
Fauly: 16
TH: 18/11
Divákov: 80
Rozhodovali: Hančík, Falath

Body za MBK Karlovka - Rosival 19, Michálek 15, Stránsky 14,  Luley 7, Krajčír 7, Hlivák 5, Harabin 5, Slezák 3, Baláž 2, Šuták 1, Kuzmiak 0, Šulek 0

Peter Ivanovič ( tréner): " V dohrávke sme v prvom zápase v novom roku privítali Lokomotívu Sereď. Súper stále živil postupové šance do prvej štvorky a tak postup medzi najlepších osem tímov nadstavbovej časti. Odohrali sme katastrofálnu druhú štvrtinu, kde sme v útoku nedodržiavali taktické pokyny a nevracali sme sa do obrany z čoho súper ťažil a štvrtinu jasne vyhral 8:17. Vlastnými chybami sme stratili v prvom polčase 17 lôpt, čo je veľa aj na celý zápas. Po zmene strán sme sa vrátili k tímovej hre a zlepšenou obranou a organizáciou v útoku sme odskočili v skóre od súpera a kontrolovali sme priebeh hry až do konca stretnutia, ktoré sme zakončili efektným smečom Miňa Baláža. Až na druhý štvrtinu sme odohrali dobré stretnutie. V nadstavbovej časti nás čakajú vyrovnané zápasy, kde si chvíľkovú nekoncentrovanosť nebudeme môcť dovoliť, môže nás to stať zápas."

IMC Slovakia Považská Bystrica - VŠEMvs Karlovka Bratislava "B" 56:81

Štvrtiny: 15:23, 16:19, 8:17, 17:22
Fauly: 17
TH: 6/3
Divákov: 80
Rozhodovali: Holländer, Bullo

Peter Ivanovič ( tréner): " Na posledný zápas základnej časti sme nastúpili na palubovke Považskej Bystrice, s ktorou sme v prvom zápase v Karlovke prehrali, takže sme im mali čo vracať. Do zápasu sme nastúpili s nízkou koncentráciou  tromi stratami lôpt v rade, následne sme však už hrali rozumne a začali sme si tvoriť postupne dvojciferný náskok v skóre. Na konci druhej štvrtiny sa súperovi podaril trochu znížiť rozdiel v skóre. Druhý polčas sme kontrolovali a na ihrisko sa postupne dostali všetci hráči z lavičky. Víťazstvom sme tak potvrdili postavenie v tabuľke, kde sme skončili po základnej časti na 1. mieste. Teraz nás čaká trojtýždňová príprava na nadstavbu, ktorú zahájime 30.1.2016."

Mu--i-B.jpg (1600×1200)

Kompletné výsledky z prípravných zápasov a zo zápasov základnej časti družstva Mužov "B" si môžete pozrieť na ich tímovom profile.