Na dennom tábore v Senci pomáhali aj naši mladí tréneri
02. septembra 2016

Koordinátorka nášho minibasket centra vo Vajnoroch Gabika Rebrošová pripravila v Senci denný tábor Gabko 2016 pre svojich minibasketbalistov. Asistovali jej pritom aj Karlovesčania Monika Páleníková ako trénerka a Marko Záhora ako asistent trénera.

Tábor sa uskutočnil v Senci a bol určený pre všetky deti od 8 do 12 rokov. "Zúčastnili sa ho nielen malí basketbalisti, ale všetky športu a zábavy chtivé deti. Okrem basketbalových tréningov sa deti naučili škôlky, hrala sa vybíjaná, naháňačka na rôzne spôsoby, vypadávaná v preskokoch," približuje organizátorka Gabika Rebrošová. Tvrdí, že na tábore zaknihovali aj prvé rekordy – v preskoku cez švihadlo, v škôlke o stenu a v počte úspešných trestných hodov po sebe.

Počas tábora boli deti  rozdelené do štyroch tímov a hľadali si tri spoločné znamenia – názov, logo a pokrik a tak vznikli Ružoví panteri, Senecké slniečka, Šmolkovia a tím Snake. Tímy medzi sebou súťažili v športových disciplínach, športovom kvíze, ale aj v rôznych kreatívnych zručnostiach.

gabko 2016

Vyvrcholením tábora  bola vo štvrtok pirátska plavba na Ostrov pokladov s hľadaním pokladu. Nebolo to však jednoduché. Pre získanie celej mapy Ostrova, bolo potrebné úspešne absolvovať päť stanovíšť s náročnými úlohami a až potom nastalo nalodenie a plavba.  „Denný tábor Gabko 2016 je úspešne za nami. Verím, že deti si okrem zlepšenia v basketbalových zručnostiach odniesli veľa zážitkov a pozitívnej energie," hodnotí. G. Rebrošová.

Podrobnejšie informácie o dianí v tábore, fotodokumentáciu i videá nájdete na www.gabbo-gabko.sk