Na Pasienkoch to bolo hlavne o efektivite v zakončení
09. marca 2015

Obnovená tradícia bratislavského derby sa preniesla aj do vyraďovacích bojov, kde sa vo svojej nováčikovskej sezóne prepracovala Karlovka, ktorá chcela prelomiť negatívnu sériu zo vzájomných zápasoch. Nestalo sa tak, Inter sa po kolísavom výkone v prvom polčase naplno rozbehol a svojho mestského rivala zdolal o 28 bodov, čím sa ujal vedenia v štvrťfinálo­vej sérii.

Sedmák: Niektorí hráči nám nemôžu robiť problémy

S 20 bodmi bol najlepším strelcom Interu skúsený Peter Sedmák, ktorý hlavne v prvom polčase bol neomylnou voľbou družstva z Pasienkov. "Sme radi za túto výhru, je to dobrý krok do play-off. Je potrebné zlepšiť trochu obranu, niektorí hráči nám nemôžu robiť problémy ako dnes. Myslím si, že ostatné veci boli v poriadku, v útoku máme veľkú silu. Trošku sa zlepšiť v obrane, vypomáhať si jeden druhému a myslím si, že by to mohol byť taký ten kľúč k ďalšiemu zápasu,“ komentoval priebeh stretnutia slovenský pivot.

Na svojho súpera sa hráči Interu nemuseli špeciálne pripravovať, pretože sa s ním stretli pred siedmimi dňami, keď v záverečnom stretnutí základnej časti zvíťazili nad Karlovkou 87:66. „Taktika bola podobná, len sme vlastne osviežili veci, ktoré sme riešili predtým na tréningoch. Taktika je stále rovnaká, je to len o našom chcení a prístupe,“ hovoril Sedmák. Hlavne v úvodných dvoch štvrtinách robil domácej obrane problémy Lukáš Hoferica, ktorý zaznamenal takmer polovicu z 37 bodov Karlovky v prvom polčase. V druhom polčase si na neho posvietila obrana a na svoje konto už pridal bodov iba štyri. “Všetko je o obrane, máme skvelý útok, máme dobrých hráčov, ktorí môžu dávať body, len si musíme viac pomáhať v obrane a potom nebudeme mať žiadny problém. Trošku slabšie sme sa rozbiehali, nakoniec to bolo okej.“

Sila, herná kvalita a aj zápasová bilancia z aktuálneho ročníka je na strane Interu, ktorý chce opäť obhájiť majstrovský titul: "Je to o kvalite, máme nových hráčov, čiže sa potrebujeme trošku zohrať, na čo nám slúžia tieto zápasy. My niekedy na tréningu hráme fakt agresívnejšie, viac sa snažíme ako v takýchto zápasoch proti papierovo slabším súperom. Potrebujeme sa sústrediť, trošku viac dať do toho srdca a chcenia a myslím si, že ten priebeh ďalšieho zápasu môže byť podobný ako tento,“ dodal na záver popradský rodák.

Žilík: Inter trestal každú našu chybu

Vysokoškoláci trápili favorita hlavne v prvom polčase vďaka agresívnej a dynamickej hre, s ktorou mal Inter problémy. "Myslím si, že sme sa pripravovali zodpovedne. Skautovali sme ich signály, celý týždeň sme mali rozložený do takých blokov – obranná fáza, útočná fáza. V zápase to možno aj bolo vidno, keby sme nemali pár hluchých momentov. Ak by Inter nepotrestal každú našu chybu, tak by bol zaujímavejší zápas. Myslím si, že to bolo dobré,“ zhodnotil stretnutie krídelník Karlovky.

Skóre síce napovedá, že si Inter poľahky pripísal prvé víťazstvo v sérii, ale mladé družstvo vedené trénerom Milanom Černickým vzdorovalo až do záverečného hvizdu. "Som spokojný, ale samozrejme je ešte veľa priestoru na zlepšenie. Hlavne čo nám chýba je efektivita zakončenia, kde je veľký rozdiel medzi nami a Interom. My si veľmi ťažko vypracujeme nejaké ľahké pozície, naopak Inter z rýchlych protiútokov zakončuje a tam je asi najväčší rozdiel,“ pokračoval Žilík. Podľa slov rodáka z Dolného Kubína bude dôležité v druhom zápase zastaviť najsilnejšiu zbraň Interu, ktorou je rýchly prechod. Taktiež sa zamerajú na trojkových strelcov, keďže úradujúci majster zaznamenal pred domácim publikom až 12 úspešných pokusov za tri body. "Pôjdeme do toho naplno v domácom prostredí a určite sa pobijeme o dobrý výsledok,“ uzatvára hodnotenie 25-ročný hráč.

Zdroj: basket.sk, Autor: Michal Duchovič