Na Spiši priamy súboj o play-off - preview 32. kola SBL
11. februára 2015

Už len päť kôl zostáva do konca základnej časti SBL, takže pre viaceré tímy ide do tuhého. Stredajšie 32. kolo prinesie viacero zaujímavých stretnutí, dve z nich budú reprízou piatkových štvrťfinále Slovenského pohára. Z pohľadu postupových ambícií do play-off sa ako kľúčový ukazuje duel Spišskej Novej Vsi proti Leviciam, ktorý bude priamym súbojom o ôsme miesto v tabuľke.

VŠEMvs Karlovka Bratislava – MBK Rieker Com Therm Komárno (18.30 h)
rozhodujú: Pipíška, Matejčík, Bartoš (komisár Tulik)

Komárno cez víkend zorganizovalo finálový turnaj Slovenského pohára, po výhrach nad Levicami a Banskou Bystricou nestačilo vo finále na bratislavský Inter. Tri zápasy za tri dni zanechali na mužstve trénera Miljana Čuroviča výrazné stopy. Americký tvorca hry T.J. Bannister nastúpil v nedeľu len so sebazaprením a počas celého stretnutia evidentne kríval. Výborný turnaj odohral v drese „obuvníkov“ český krídelník Filip Halada, ktorý mal v troch dueloch priemer 20 bodov na zápas.

Karlovka mala pred týždňom na dosah prvotriednu senzáciu, keď lídrovi súťaže z Prievidze takmer pokazila desaťzápasovú víťaznú sériu. Minútu pred koncom prehrával nováčik o jediný kôš a keby Dalibor Hlivák premenil svoj trojkový pokus, mohlo konečné skóre vyzerať inak. „Komárno je silné v rýchlych protiútokoch a v hre z perimetra. Kľúčom bude ubrániť jeho trojbodovú streľbu a spomaliť rýchlu hru súpera. Komárno má za sebou náročný pohárový týždeň, my sme tento čas využili na prípravu, verím, že to v zápase zúročíme,“ naznačil ambície Karlovky pre Basket.sk asistent trénera Peter Ivanovič.

Zaostrené na: Konečný výsledok bude podľa nás závisieť od toho, či hostia nastúpia v zostave aj s Bannisterom. Ak mu zranenie nedovolí nastúpiť, Karlovka má reálnu šancu na úspech.

Tip Basket.sk: 2 Čítaj viac 

Zdroj: basket.sk