Najväčšou letnou posilou Karlovky je tréner Tomáš Polák!
16. júna 2016

Basketbalový klub VŠEMvs Karlovka Bratislava sa dohodla na spolupráci s trénerom Tomášom Polákom. Ten bude v novej sezóne zastávať pozíciu asistenta trénera Peťa Ivanoviča a zároveň bude ako hlavný tréner viesť karloveský B-tím v 1. lige.

"Našou najväčšou posilou v A-íme v prestupovom období nie je tentokrát hráč, ale tréner," hovorí manažér 'extraligového' tímu VŠEMvs Karlovka Bratislava František Kubala. "Potešilo nás, že sa ambiciózny tréner Tomáš Polák rozhodol prijať našu ponuku, podpísal dlhodobú zmluvu na dve sezóny s drojročnou opciou. Stane sa tak asistentom trénera v A-tíme, ako aj hlavným trénerom nášho prvoligového tímu," informuje. Čerstvý tridsiatnik bude zároveň trénovať karloveské talenty v spoločnom programe Karlovky a Basketlandu - You Are The Future.

Tomáš Polák síce pochádza z Českej republiky, v Bratislave je už ale ako doma. V sezónach 2014/2015 a 2015/2016 bol asistentom trénerov na bratislavskom Interi. "Tomáš je poctivý a pracovitý tréner, ktorý už v relatívne mladom veku asistoval viacerým skúseným trénerským matadorom a má dostatok skúseností s vrcholovým seniorským basketbalom," tvrdí manažér A-tímu František Kubala. T. Polák ako jediný na trénerskej lavičke prežil všetky zemetrasenia a výmeny hlavných trénerov a postupne asistoval Františkovi Rónovi, Olegovi Meleščenkovi, Brankovi Maximovičovi i Ľubomírovi Urbanovi.

Hlavný tréner nášho A-tímu Peter Ivanovič si spoluprácu po prvých dňoch pochvaľuje. "Tomáš je výborným doplnením realizačného tímu. Máme spoločnú snahu a chuť pracovať s mladými hráčmi a rozvíjať ich.  Už z prvých tréningov, môžem povedať, že priniesol novú pozitívnu energiu do tímu," hovorí.

20160606_173503-2

Na Karlovke Tomáša zaujala filozofia klubu, ktorá je postavená na výchove a rozvoji mladých hráčov, oslovil ho aj záujem, ktorý o jeho osobu vedenie klubu prejavilo. "Model Karlovky ponúka dobré základy pre koncepčnú prácu, ktorá je všeobecne kľúčom k úspechu. Každý model má však svoje plusy aj mínusy, preto musíme vyťažiť čo najviac z pozitív," hovorí 30-ročný kouč na margo čisto slovenskej súpisky. "S realizačným tímom sme aj žartovali, že som vlastne prvý a posledný legionár v klube," smeje sa, no tiež dodáva, že na Slovensko má už viacero väzieb - jeho deti tu chodia do školy a jeho rodina sa stala súčasťou bratislavskej komunity. "Určite to bude v poriadku," ubezpečuje.

Vedenie klubu potvrdilo, že model úzkej spolupráce "áčka" s prvolígovým B-tímom bude pokračovať aj v ďalšej sezóne. "Náš tím bude fungovať pod jasnou spoločnou identitou. Hlavnými spoločnými črtami budú bojovnosť, zodpovednosť jednotlivcov, húževnatá tímová obrana, rýchla tranzičná hra a trpezlivý pohyb lopty v postupnom útoku," približuje nový asistent trénera. Svoj B-tím vidí naviac ako skupinu fungujúcu na vlne výbornej atmosféry a miesto, kde sa "každodenne vyčleníme z vonkajšej reality a budeme si spoločne užívať náš tréningový proces," uzatvára Tomáš Polák.