Nakopne víťazný víkend juniorov? Zápasy musia zvládať aj bez hlavného trénera
29. novembra 2016

Tím juniorov MBK Karlovka má za sebou úspešný hrací víkend. Zverenci Braňa Brliťa uspeli v oboch stretnutiach, pričom po náročnej výhre v Leviciach si hladko poradili s Komárnom. Práve prvého zápasu v metropole Tekova sa nemohol zúčastniť tréner juniorov. Braňo totiž absolvoval s A-tímom cestu do Košíc, kde odohral stretnutie v rámci Slovenskej basketbalovej ligy. 

Po ôsmich kolách majú juniori Karlovky za sebou sedem zápasov a v jedenásťčlennej tabuľke sú na treťom mieste s bilanciou štyri výhry a tri prehry. Mnoho súperov má však zápasov menej. Junior Levice najmenej, iba tri, Prievidza a Banská Bystrica po štyri. Práve tieto dva tímy docestujú o dva týždne do Bratislavy, aby si zmerali sily s MBK Karlovka. Podľa trénera Braňa Brliťa budú tieto zápasy veľmi dôležitým ukazovateľom smerom k nádejám o postup do záverečného turnaja Final Four. "Budú to pre nás náročné zápasy, v ktorých chceme uchmatnúť skúsenejším súperom body," tvrdí B. Brliť. 

"V sobotu sme s Levicami nečakali jednoduchý zápas a ani nebol. Bojovalo sa o každú loptu a ani jedno družstvo si nedokázalo vytvoriť väčší náskok. Aj keď sme si napokon vypracovali 15-bodové vedenie, napokon sme oň prišli," približuje prvý z dvojice zápasov 18-ročný guard Adam Toráč. Záver napokon chalani z Karlovky zvládli a vyhrali 69:62. "Najväčšie problémy nám robila komunikácia v obrane a bránenie pick-n-rollu. Musím ale pochváliť chalanov za bojovnosť a za to, že sme dotiahli zápas do víťazného konca," dodáva s tým, že on sám mohol v Leviciach podať lepší výkon.

juniori 2016

Druhé stretnutie s Komárnom už malo jednoznačný priebeh. Karlovka dovolila rovesníkom z Komárna iba 24 bodov za polčas, naopak, naši chalani preťali päťdesiatku a napokon na konci zápasu aj stovku. Výhru 104:63 vybojovali agresívnou a poctivou hrou od samého začiatku. "Aj v tomto zápase sme ale spravili v obrane aj útoku veľa chýb. Proti silnejšiemu súperovi sa nám môžu vypomstiť," upozorňuje A. Toráč. 

Hovoriť o záverečnom turnaji je podľa trénera Braňa Brliťa ešte predčasné, veď tímy neodohrali rovnako veľa zápasov a aj sila niektorých súperov nie je konštantná. "Veľa závisí aj od toho, v akom zložení budú do zápasov nastupovať napríklad Svit a Spišská Nová Ves. Či nasadia do stretnutí aj chalanov, ktorí hrajú extraligu," vysvetľuje tréner s tým, že o štyri miestenky sa zrejme napokon pobije šesť či sedem tímov. Ani Adam Toráč sa nepozerá do ďalekej budúcnosti. "Pred sezónou sme si povedali, že to chceme do Final Four dotiahnuť a tak sa budeme snažiť, aby sme tento cieľ splnili. Makáme naplno v zápasoch aj na tréningoch a ak nám to vydrží, tak šancu určite máme," tvrdí. 

Tréner Braňo Brliť však musí často skĺbiť trénerské povinnosti s tými hráčskymi. Ako zverenec Petra Ivanoviča totiž cestuje po Slovensku a hrá zápasy vrámci najvyššej mužskej súťaže. Aj tento víkend, hoci jeho zverenci hrali zápas v Leviciach, on cestoval do Košíc. "S asistentom Marolkom Nemčekom máme takéto situácie pokryté a zápasy či tréningy, ktorých sa nemôžem zúčastniť ja, vedie on. Ťažíme z toho aj pri pendlovaní mladších hráčov medzi tímami," približuje B. Brliť.

Aj výsledok z Levíc je dôkazom toho, že chalani dokážu zabojovať aj s takouto alternatívou na lavičke. "Jasné, že nám Braňo v zápasoch chýba, dodáva nám totiž z lavičky množstvo energie a stále nás hecuje. Vedie nás ale tréner Marián Nemček a my vieme čo máme hrať. Nesústredíme sa na to, že tam nie je. Chceme podať čo najlepší výkon a nesklamať našich trénerov," uzatvára junior Adam Toráč.