Náš dorast sa prišiel pozrieť na zápas SBL, povzbudzovali o život!
26. novembra 2015

Najväčšiu radosť máme z ich pokrokov a zlepšení, tvrdí trénerka prípraviek Martina Mackovičová.

Na zápas najvyššej mužskej basketbalovej ligy prišli medzi VŠEMvs Karlovka Bratislava a EUCOS Levickí Patrioti sa prišli pozrieť aj budúci basketbalisti, ktorí obliekajú trénujú vprípravkách organizovaných našim klubom. "Jedna z prípraviek je už stabilne zabehnutá ZŠ A. Dubčeka na Majerníkovej. Pod vedením šikovnej trénerky Sáry Levićanin tu pravidelne športuje až 25 detí," priblížila po zápase Martina Mackovičová, ktorá sa v Karlovke tiež venuje tréningu drobizgu v prípravke. Práve jej zverenci  zo prípravky na ZŠ Hlbokej, boli druhou časťou detskej kulisy. Tam Martina drobcov trénuje spolu s hráčom A-tímu Robom Bečarikom.

Mladých "Karlovkárov" čakala okrem povzbudzovania aj dôležitá úloha - usmerniť svojich "veľkých kamošov" pri nástupe na ihrisko a potom im pomôcť s bojovým pokrikom pred zápasom.  "Raz dva tri, KARLOVKA!" znelo pred stretnutím z úst malých i veľkých basketbalistov. "Na extraligových basketbalistov bolo zvedavých spolu okolo dvadsať detí. Zladili sme ich do dresov. Bolo na nich vidieť, že to bol pre ne veľký zážitok," teší sa Martina.

Počas prvého polčasu pomáhali deti fandiť, čo im sily stačili. Pripojili sa tak k vedúcemu fanklubu Milošovi Doležajovi, ktorý si spoluprácu s mladou krvou pochvaľoval. "Prepadli" ho mladé baby, ktoré mu po chvíli "spacifikovali" bubnovacie paličky a prebrali taktovku nad povzbudzovaním. "Dneska to bolo fantastické. Baby bubnovali so mnou a dúfam, že prídu aj nabudúce," smial sa Miloš po zápase.

(Pre ďalšiu fotku klikni na galériu!)

Počas polčasovej prestávky vystúpili na ihrisku aj šikovné dievčatká z tanečnej skupiny Jagermaister, tentokrát pod taktovkou choreografky Janky Stierankovej.  Naši malí basketbalisti potom mohli naplno ukázať svoj talent a súťažiť o drobné sladkosti. "Skákanie, dribling, či streľba im išli výborne! Pre nás trénerov prípraviek je najlepší pocit, keď vidíme ich pokroky a zlepšenia. O to viac, že to tie deti baví," chváli svojich zverencov Martina.

Akcia Deti na basketbal je podľa nej naozaj skvelá príležitosť, deti si môžu zašportovať, vykričať sa. Na druhej strane niektorí naši dospelí hráči ako Beči, Koži, Matúš Jurčina, Židzo niektoré z detí trénujú, alebo v minulosti trénovali. "O to viac je to pre nich silný zážitok a motivácia povzbudzovať," dodáva mladá trénerka. Po zápase sa deti mohli so svojimi obľúbencami aj vyfotografovať a spoločne si ešte raz zakričali na polkruhu.

(tk, foto: Martina Mackovičová)