Naše tímy počas víkendu bez prehry!!!
17. januára 2023

U-19 juniori, U-13 mladší žiaci a aj U-11 mladší mini vyhrali všetky svoje domáce zápasy!

U-19 juniori MBK Karlovka - B.S.C. 90 : 81

- komentár trénera Ivanoviča k zápasu:

Gratulujem hráčom k víťazstvu, zaslúžili si ho za bojovnosť. V 1. polčase sme si vytvorili viacero príležitostí, no nepodarilo sa nám skórovať, k tomu sa pridala nízka úspešnosť trestných hodov. Viackrát sme mali dvojciferný náskok, ale chybami sme súperovi dovolili dotiahnuť sa na nás. Veľmi sa nebránilo na oboch stranách a tak sme mali možnosť vidieť veľa košov. Teší ma, že sme vstúpili do nového roku víťazstvom!

- komentár hráča Filipa Pašeka:
Do dnešného zápasu sme vstúpili s veľmi dobrou energiou. Hrali sme dnes ako tím a myslím, že aj kvôli tomu sme dokázali nakoniec vyhrať. Našimi chybami sme dopustili, aby sa na nás súper tri krát v priebehu zápasu dotiahol, ale nakoniec sa nám podarilo prelomiť šnúru prehier a začať nový rok dôležitou výhrou.

U-11 mladší mini žiaci:
MBK Karlovka - Sereď 31:23
MBK Karlovka - Sereď 21:19

Matej Kukuča, najlepší strelec prvého zápasu: "Všetci sme boli pred zápasmi v napätí, lebo nás súper minulý zápas porazil. Boli sme odhodlaní, že tentoraz zápasy vyhráme. Obidva zápasy boli dobré a férové, lebo súper bol vyrovnaní a hrali sme dobre v útoku, až na to, že sme často prihrali súperovi. Taktiež sme zle vhadzovali loptu z „outov“. Podľa mňa by sme mali ešte zlepšiť dobiehanie z útoku do obrany. Zo začiatku som bol plný energie, takže som vládal behať a aj som sa vedel trafiť do koša. Potom to už bolo horšie, lebo som nemal toľko energie a snažil som sa strieľať z diaľky, ale už sa mi nedarilo."

Tréner Marek Ribánsky: "V Novom kalendárnom roku sme pokračovali ligovými zápasmi opäť v domácom prostredí, tentokrát dvojzápasom proti Seredi. Súper nás na poslednom turnaji porazil a chceli sme mu prehru vrátiť. Po slabšom rozbehu sa nám od polovice prvej štvrtiny začalo viac dariť pri zakončení a vybudovali sme si dvojciferný náskok, ktorý sa nám v podstate podarilo ustrážiť až do konca. Pred druhým zápasom som hráčov upozorňoval, že súper určite vstúpi do zápasu agresívnejšie, aby nám na oplátku prehru vrátil a tak sa aj stalo. Od začiatku obe družstvá bojovali o každú loptu a o každý kôš. Prvý polčas sme síce vyhrali v pomere 11:4, ale kazili sme veľa prihrávok a tým sme držali súpera v hre. Až v priebehu tretej štvrtiny sa nám podarilo vytvoriť si dvojciferný náskok, dobrou obranou a niekoľkými úspešnými strelami v rade. V poslednej štvrtine súper vsadil všetko do útoku a museli sme sa tak vysporiadať s tlakom a možno aj strachom z prehry. Výsledok sme však udržali, keď súper korigoval stav ďalekonosnou trojkou v poslednej sekunde. Som rád, že chlapci zažili aj takúto psychicky náročnú štvrtinu, pretože takéto zápasy im môžu v budúcnosti najviac pomôcť. Máme však pred sebou veľa tréningovej práce, aby sme odstránili naše chyby a nedostatky. Ďakujem súperovi za vyrovnané zápasy vo skvelej atmosfére, ktorú vytvorili rodičia oboch družstiev."
Mladší cez víkend odštartovali skupinu Silver víťazne.

MBK Karlovka - Pezinok 63:23
MBK Karlovka - Trnava 70:35

Hodnotenie trénera Martina Hrebičíka:

,,Do oboch zápasov sme nastúpili s chuťou a veľkou energiou. Chalani od začiatku dodržiavali taktické pokyny a s chuti si zahrali. Šancu v oboch zápasoch dostali všetci 20 hráči, ktorí boli na zápase. Chalani si však musia uvedomiť, že v zápase nemôžu poľaviť z koncentrácie a hrať od úvodného hvizdu až do posledného. Každopádne gratulujem chalanom k zaslúženým víťazstvám”.

Hodnotenie zápasov od hráča číslo 33 - Kristián Végh:
,, Do zápasu sme vstúpili odhodlane a s úsmevom. V útoku sa celkom darilo. Aj napriek malým chybám sa nám zápas podarilo vyhrať. Som rád že som mohol k tomu aj ja prispieť.Hrali sme tímovo”.

Hodnotenie zápasov od hráča číslo 5 - Adam Ventruba:
,,Vo všetkých herných činnostiach hlavne v útoku a obrane sme boli lepší. Z piatkového tréningu sme napríklad použili taktiku ktorú sme trénovali”.

Zápas proti Trnave:
,,Prvá štvrtina bola veľmi vyrovnaná ale my sme premenili viac košov. Čím sme získali psychickú prevahu nad súperom. Súperovi sa nedarilo v útoku na kôš. V tomto zápase sme boli viac faulovaný no moc sa nám nedarilo v hádzaní trestných hodov”.