NAŠI JUNIORI SÚ VICEMAJSTRAMI Slovenskej republiky sezóny 2016/2017
25. mája 2017

Je to doma, naše družstvo Juniorov pre Karlovku vybojovalo strieborné medaily. Odohrali zápasy s hosťujúcou Žilinou, Svitom a v nedeľu s Považskou Bystricou. Prinášame výsledky zápasov a komentár trénera. Úspech chalanov nás veľmi teší. Karlovka do toho !!!

MBK  VICTORIA  ŽILINA - MBK  KARLOVKA  BRATISLAVA 76:74
MBK KARLOVKA  BRATISLAVA - BKM  ISKRA  SVIT 86:65
BK IMC POV.  BYSTRICA - MBK  KARLOVKA  BRATISLAVA 82:89

Tréner Juniorov MBK Karlovka Braňo Brliť: "Chalani majú za sebou ťažkú sezónu a samotné Final 4 bolo odmenou za celoročnú prácu. Prvé dva zápasy sme odohrali s obrovskou energiou a na túto kategóriu s mimoriadnou koncentráciou. Odmenou bolo víťazstvo nad Svitom a smolná tesná prehra s neskorším majstrom. V treťom zápase s Považskou Bystricou nám tiež nechýbala energia, ale myšlienka a koncentrácia neboli na takej úrovni ako v predošlých dvoch zápasoch. Napriek tomu, tento tím ukázal veľký charakter a odhodlanie a dokázal zvíťaziť aj v zápase, v ktorom sa mu nedarilo až tak ako v tých predchádzajúcich. Ta nešťastná strela zo záveru zápasu so Žilinou určite mrzí, ale strieborná medaila je peknou odmenou za celú sezónu."

"Obrovská vďaka patrí všetkým chalanom za celú sezónu a rovnako tak aj všetkým trénerom, ktorí mi pri práci pomáhali. Rovnaká vďaka ide rodičom a fanúšikom za ich podporu počas celého roku, ako aj na samotnom záverečnom turnaji. Strašne nám to všetkým pomáhalo."

Hráč MBK Karlovka Adam Toráč: "Celosezónna práca sa nám vyplatila postupom na Final 4. Vedeli sme, že to bude veľmi vyrovnaný turnaj a každý môže prekvapiť. Odohrali sme tri vyrovnané zápasy, ktoré neboli ťažké iba fyzicky, ale aj psychicky. Nám sa ich však až na pár detailov podarilo veľmi dobre zvládnuť a nebyť pre nás nešťastnej strely v prvom zápase, mohli sme sa tešiť z titulu. Verím, že všetci si Final 4 užili, či už to bola pre nich nová skúsenosť alebo posledné zápasy mládežníckej kariéry. Chcel by som poďakovať hlavne trénerom a fanúšikom, ktorí tam boli celý turnaj s nami a vytvorili výbornú atmosféru ktorá nás potiahla celým turnajom."