Naši najmladší hráči nás reprezentovali na podujatí Minibasket show 2016
08. decembra 2016

1.12.2016 odštartovala Minibasket show aj s prípravkami zo ZŠ – Felix a ZŠ- Dubová.

Naše prípravky sa zúčastnili kvalifikačného turnaja  projektu SBA Minibasket show.  Okrem ZŠ- Felix a ZŠ - Dubová sa zúčastnili žiaci zo Šamorína, Senca a Serede.  V konkurencii sme sa nestratili a bojovali v jednotlivých súťažných disciplínach.

Naša pani trénerka a pani učiteľka na ZŠ – Felix Marta Páeniková charakterizovala  akciu veľmi výstižne: „ veľká hala, veľa športujúcich detí a usmievaví organizátori.“  Žiaci súťažili v rôznych štafetách, ktoré boli zamerané na koordináciu, taktiež nechýbali súťaže s basketbalovou loptou. Žiaci si zahrali aj mini zápasy proti sebe.

Marta Páleniková  komentuje: „Súťaže sa mne  páčili, pretože tam vynikli aj ti najmladší, ktorých ta lopta až tak neposlúcha a kôš je pre nich ešte  privysoko. S družstvom Slovanu sme prehrali 8:0, ale neodradilo nás to. Takéto akcie pre najmladších sa mi veľmi páčia, veď aj heslo na tento školský rok z ministerstva školstva je “Myslíme športom, deti majú viacej športovať a čítať:) “

Naše decká mali veľkú radosť z akcie a aj napriek tomu  že sme nepostúpili, zobrali sme si veľa nových zážitkov.  Za reprezentáciu klubu im veľmi pekne ďakujeme.