Naši starší minibasketbalisti a mladší žiaci v predohrávkach
10. decembra 2015

Zápasy Starších minibasketbalistov a mladších žiakov  skončili tento krát neúspešne pre obidve družstvá. Starší minibasketbalisti nestačili na Malacky, ktoré hostili na domácej palubovke v piatok. Mladší žíaci vycestovali do Nitry. Poskytujeme Vám info o zápasoch.

MBK Karlovka: BaOTJ Strojár Malacky 4:76

Info o zápase:
Štvrtiny: 0:12 , 2:20 , 0:24 , 2:20, Fauly: 6 - 13, TH: 0/4 - 2/8, Diváci: 50, Rozhodovali: Donovalová, Kačerová
Body za Karlovka Bratislava: Januška 2, Bačiak 2

MBK Karlovka: BaOTJ Strojár Malacky 14:65

Info o zápase: Štvrtiny: 2:19 , 4:12 , 8:16 , 2:18, Fauly: 5 - 11, TH: 0/2 - 1/6, Diváci: 50, Rozhodovali: Donovalová, Kačerová
Body za Karlovka Bratislava: Štrupl 8, Badár 6

Slovo trénera

Maroš Helmecy, tréner MBK Karlovka Bratislava: „Súper bol aj v prvom aj v druhom zápase od nás vyšší aj silnejší. Nakoĺko niektorí hráči ktorí pendlujú aj do Mladších žiakov v piatok hrali v Nitre. So zápasmi som aj napriek vysokej prehre spokojný a bolo vidno na mladších hráčoch, že naberajú skúsenosti čo im pomôže v ich kategórii."

BKM SPU Nitra - MBK Karlovka Bratislava 67:37 (33:22)

Body - Karlovka: Paulis 16, Brenčič 6, Polakovič 5, Piróg 4,  Kunický 2, Trenka 2, Brilla 2, Brutenič, Vlk, McDaniel
Najlepší strelci - NR   Šimko 18, Kapustík 12, Holeš 12, Kopas 12
TH: 21/7 - 9/1 , Fauly: 9 - 15 , Rozhodovali: Jurča, Ryban, 20 divákov

Povedali po zápase:

Marián Nemček (tréner tímu): "Hráčov z Nitry poznáme, čiže sme vedeli čo môžeme od súpera čakať. Od úvodu sme začali hrať dobre. Vedeli sme si loptu posunúť ako v prechodovej fáze, tak aj v postupnom útoku. Problém nám však robilo zakončenie a riešenie útočných situácií po obrannej výpomoci súpera. Tým sme sa dostávali do ťažkých zakončení a strácali sme veľa lôpt. Napriek súperovej výškovej prevahe sa nám do polčasu darila aj obrana vyšších hráčov, avšak po zmene strán začal súper už dominovať. Nevedeli sme odstrániť chyby z prvého polčasu a keď Nitrania zrýchlili hru smerom dopredu, skóre sa natiahlo na konečný 30-bodový rozdiel."

BKM SPU Nitra - MBK Karlovka Bratislava  54:35 (26:14)

Body - Karlovka: Paulis 16, Brenčič 6, Kunický 5, Piróg 4, Trenka 4, Brilla 1
Najlepší strelci - NR  Kapustík 20, Kopas 14, Holeš 8
TH: 28/8 - 18/7 , Fauly: 14 - 22 , Rozhodovali: Jurča, Ryban, 20 divákov

Marián Nemček (tréner tímu): "Prvá štvrtina bola vyrovnaná, hrali sme aktívne na kôš, získavali sme fauly a vytvorili sme si dobré pozície na zakončenie. Od druhej štvrtiny sme sa však vrátili k chybám z prvého zápasu a po množstve stratených lôpt domáci natiahli rozdiel na polčasových 11 bodov. V tretej štvrtine sme sa snažili zvýšiť agresivitu a dostať súpera pod tlak, čo sa nám v niektorých úsekoch hry aj podarilo, avšak keď sme nedokázali skórovať z vyložených príležitostí, skóre zostávalo na 10-bodovom rozdiele. V poslednej štvrtine sme už nedokázali súpera potrápiť a tak dostali príležitosť všetci hráči, aby získali zápasové skúsenosti. Už v pondelok nás čaká súper z Interu. Pokiaľ sa nepoučíme z chýb zo zápasov z Nitrou, budeme mať veľký problém aby sme sa presadili. Avšak dúfam, že kvalitného súpera dokážeme potrápiť a znepríjemniť im hru."