Nováčik dokonale zaskočil Iskru
10. novembra 2014

O najväčšie prekvapenie víkendového programu 11. kola Eurovia SBL sa postarali basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava. Nováčik súťaže po výbornom tímovom výkone dokázal uspieť na palubovke bronzového tímu z uplynulej sezóny zo Svitu a vyhral 69:66. Karlovke tak dokonale vyšla odveta za domácu prehru s Podtarancami z 2. kola.

„Do Svitu sme cestovali s tým, že nemáme čo stratiť. Skúsenosti z domáceho stretnutia nám napovedali, že sa s Iskrou dá hrať, len musíme byť koncentrovaní počas celého zápasu, čo sme aj splnili,“ komentoval duel pre Basket.sk asistent trénera bratislavského tímu Peter Ivanovič.

Kľúčom k úspechu kolektívny výkon

Karlovka zahrala vo Svite veľmi dobre v obrane, keď Iskru donútila k 20 stratám lopty a inkasovala iba 66 bodov. „Základom triumfu bol kolektívny výkon ako v útoku, tak v obrane. V defenzíve hráči dodržiavali taktické pokyny, čo viedlo k nízkemu počtu inkasovaných bodov. Najväčšie problémy v obrane nám súper robil na útočnom doskoku, čo sme si však v rozhodujúcich chvíľach dokázali ustrážiť,“ pokračoval v hodnotení P. Ivanovič.

Zdolali Inter, Karlovku však nie

Svit v stredu zdolal na domácej palubovke bratislavský Inter a úradujúcemu majstrovi pripravil druhú prehru v sezóne. Duel proti Karlovke mal byť pre Iskru iba formalitou. „Uspokojenie po výhre nad Interom zo súperovej strany nebolo cítiť. Najmä v druhej štvrtine sme brnkali Sviťanom na nervy našou agresívnou obranou, čo ich vyviedlo z koncentrácie. Určite nášmu víťazstvu pomohla nízka úspešnosť streľby domácich, kde sme ich nepúšťali do ľahkých streleckých pokusov. V poslednej štvrtine nás pribrzdili zónovou obranou, ale chalani si prehru nepripúšťali a víťazstvo si ustrážili,“ doplnil kouč hostí.

Nováčik sa dostáva do formy

Karlovka vyhrala tri z posledných štyroch zápasov. Vyzerá to tak, že nováčik sa už definitívne etabloval medzi elitou. „Sme mladý tím a každý zápas je pre nás veľká skúsenosť. Hráči si však od zápasu k zápasu viac veria a vidno to aj na našej hre. Určite máme v hre medzery, ale keď hráme koncentrovane, vieme sa porovnávať s každým súperom,“ naznačil ambície Bratislavčanov preBasket.sk Peter Ivanovič. Už v stredu privíta Karlovka na domácej palubovke Spišskú Novú Ves. Duel tabuľkových susedov naznačí, či nováčik môže reálne pomýšľať na pozície zaručujúce postup do play-off.

Zdroj: basket.sk