Nováčik VŠEMvs Karlovka Bratislava si zmeral sily s ďalším extraligovým finalistom
27. augusta 2014

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava v prvom meraní síl prehrali pred výbornou prievidzkou kulisou zo strieborným medailistom BC Prievidza 96:68

Extraligový nováčik pokračuje vo svojom náročnom programe prípravných zápasov s kvalitnými súpermi z Čiech i Slovenska. Po priateľských dvojzápasoch z finalistom českej ligy Ariete Prostejov, víťazom minulého extraligového ročníka BK Inter Incheba Bratislava, si tento krát „študenti“ z Karlovky otestovali náročnosť Prievidzkej palubovky. Po sympatickom a bojovnom výkone podľahli BC Prievidza 96:68.

BC Prievidza - VŠEMvs Karlovka Bratislava, 96:68 ( 44:39 )

Štvrtiny:  31:20, 13:19, 25:16, 27:13

Fauly: 15 – 24, Trojky: 8/15 – 5/22, TH: 14/24 – 15/23, Diváci 1050, Rozhodovali: Matejčik, Sirotský, Matejka

Body za BC Prievidza: Klarič 20, J. Evans 18, Barton a Marič po 16

Body za VŠEMvs Karlovka Bratislava: Hoferica 16, Dedeček 13,Žilík 8, Kožár 4, Bečárik 3, (Abrahám 7, Hlivák Dalibor 5, Židzík 4, Luley a Fulka 3, Rosival a Krajčir 0)

Do úvodu zápasu lepšie vstúpili domáci basketbalisti a rýchlo si vybudovali 14 bodový náskok (17:3). Nováčikovi tohtoročnej súťaže VŠEMvs Karlovka, sa však podarilo zabojovať a do zápasu sa vrátiť. Zlepšenou obranou a kolektívnou hrou, minútu pred polčasom Viktor Dedeček znížil na rozdiel 2 bodov (41:39)  Zvyšok zápasu však ukázali hráči BC Prievidza svoje skúsenosti, potvrdili úlohu favorita a zvíťazili rozdielom triedy96:68.

„Študentom“ z Karlovky sa síce nepodarilo prekvapiť minuloročného finalistu slovenskej extraligy, ale svojou húževnatosťou a bojovnosťou ukázali, že môžu byť zdravou konkurenciou aj papierovo silnejším súperom, čo ukázali najmä vynikajúcou 2.štvrtinou, ktorú vyhrali 13:19. Do začiatku najvyššej súťaže ostáva niečo vyše mesiaca, teda dostatok času na sebe aj naďalej pracovať a zlepšovať slabé stránky, preto sa určite máme na čo tešiť.

Peter Ivanovič, trénerVŠEMvs Karlovka Bratislava:„V úvode zápasu sa nás súper zaskočil a po dvoch minútach viedol 14:0. Po oddychovom čase a prvom našom koši sme sa postupne dostávali do hry, zlepšili sme obranu a začali premieňať vytvorené strelecké pozície. V dobrom výkone sme pokračovali až do polovice 3/4, kde nás súper vyškolil v efektívnosti rýchlych protiútokov. 20 minút sme podávali solídny výkon, dobre koncentrovaní v obrane, s dobrou organizáciou v útoku. Je to však príliš málo, musíme hrať koncentrovane celých 40 minút a vyvarovať sa chýb. Tím ukázal, že máme potenciál, chýbajú nám herné skúsenosti, ktoré však získavame prípravnými stretnutiami s kvalitnými súpermi. Najbližšie už túto sobotu po prvýkrát doma opäť proti Prievidzi.“

Dalibor Hlivák, rozohrávač VŠEMvs Karlovka Bratislava: Začiatok nebol ideálny, začali sme 0:14,hrali sme nekoncentrovane, strácali sme zbytočné lopty a súper dával ľahké koše,potom sme sa postupne dostávali do zápasu a do konca prvého polčasu sme sa dotiahli na súpera. V druhom polčase nás trestali za každú chybu ktorú sme spravili, natiahli výsledok a už sme nedokázali odpovedať. Bol to kvalitný súper, zápas nám ukázal na čom ešte musíme popracovať,čo máme zlepšiť.“

Najbližšie sa nováčik VŠEMvs Karlovka Bratislava predstaví po prvý krát v dácom prostredí. Hostiť budeme rovnako atraktívneho slovenského súpera BC Prievidza. Prípravný duel sa odohrá už túto sobotu 30.8.2014 o 17:00 v Športovej hale prof. Rovného, FTVŠ UK v Bratislave.