Nováčik z Karlovky prvýkrát pocítil chuť víťazstva
30. októbra 2014

30.10.2014 | 14:15 BRATISLAVA Nováčik Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) mužov VŠEMvs Karlovka Bratislava v stredu na štvrtý pokus spoznal chuť prvého domáceho víťazstva medzi elitou. Zverenci Milana Černického si poradili s MBK Handlová v rámci 8. kola 81:73. Bol to druhý úspech "vysokoškolákov" v ročníku, prvý prišiel hneď v úvodnom kole pod košmi Nitry (76:71). 

"Prvé domáce víťazstvo chutí veľmi dobre, chalani si to za výkon zaslúžili. V prvom rade to bolo o bojovnosti a srdiečku - a to sme my ukázali. Piati moji zverenci dosiahli dvojciferný počet bodov a som rád, že platilo pravidlo, že ak sa tak stane, zápas by sa nemal prehrať. Bol to kolektívny výkon v obrane aj útoku. Pomohla nám zónová obrana v druhom polčase. Som veľmi rád, že sme zdolali kvalitné mužstvo Handlovej a pevne verím, že týmto výsledkom nalákame divákov, aby vo väčšom počte chodili na naše zápasy, pretože sa to rozhodne oplatí," poznamenal na klubovom webe Milan Černický.

Hostia s prehrou sotva rátali, po domácich víťazstvách nad Prievidzou aj Banskou Bystricou pricestovali do Bratislavy odhodlaní zabrať naplno. "Musím priznať, že domáci nás zaskočili. V prvom polčase im padlo skoro všetko, čo vystrelili na kôš. Ak sa nemýlim, celkovo dali domáci v prvej polovici deväť trojok. My sme vyrovnali skóre v tretej štvrtine, ale potom sme sa nevedeli presadiť proti nepríjemnej zónovej obrane súpera. Gratulujem Karlovke k prvej domácej výhre a nech ďalej bojujú," dodal pre mbkkarlovka.sk rozohrávač "baníkov" Ondrej Haviar.

Karlovke v desaťčlennom pelotóne SBL patrí 7. priečka (bilancia 2 - 6), Handlovčania sú o jeden post vyššie (3 - 5).

Zdroj: sport.aktuality.sk