O víťazovi rozhodlo posledné dejstvo. Musíme bojovať celých 40 minút, vyzýva Ivanovič
21. októbra 2017

Nezvyčajne aj v sobotu sa predstavili basketbalisti Karlovky pred domácim publikom. Privítali hráčov Komárna, ktorí v tejto sezóne vonku ešte nezvíťazili.

Úvodné minúty duelu patrili hosťom, Karlovke sa nedarilo ani v útoku ani v obrane a po pár minútach prehrávali už 1:10. Obrannú hru veľmi nezlepšili, no začalo im padať viac košov. Aj preto bola prvá štvrtina plodná na body, skončila 27:21 v prospech Komárna. Druhé dejstvo bolo takmer identické ako to prvé. Hostia v ňom nastrieľali 23 bodov a keďže domáci len 18, odchádzali do šatní s 11 bodovým náskokom.

Ako pokropení živou vodou vyšli z kabín zverenci Petra Ivanoviča. O poznanie lepšia obrana dovolila zaznamenať súperovi za tretie dejstvo len 11 bodov. Na skvelú hru na vlastnej obrannej polovičke nadviazali aj na súperovej časti ihriska, na konto si pripísali 22 bodov a pred poslednou desaťminútovkou bol stav vyrovnaný. Nepremenené šance rozhodli o víťazovi duelu. Karlovka niekoľkokrát zlyhala vo vyložených pozíciách, čo sa o hosťoch povedať nedá. Tí si za pomerne krátky čas vypracovali sľubný náskok, ktorý si postrážili až do záverečného klaksónu.

VŠEMvs Karlovka Bratislava – MBK Komárno 72:80 (21:27, 18:23, 22:11, 11:19)

Peter Ivanovič (tréner VŠEMvs Karlovka Bratislava): Zápas sme si prehrali v prvom polčase, neubránili sme v ňom situácie jeden na jedného, inkasovali sme až 50 bodov. Po prestávke sme sa dostali do zápasu. Mali sme však veľmi nízku úspešnosť streľby. Skoro nič nám nepadlo. Chalani v druhom polčase zabojovali, musíme však bojovať celých 40 minút.

Dalibor Hlivák (hráč VŠEMvs Karlovka Bratislava): Začali sme veľmi zle, najmä v obrane. Doma nemôžeme dostať za polčas 50 bodov. Cez prestávku sme si povedali, čo chceme hrať. Vybehli sme na nich a podarilo sa nám ich dobehnúť. V poslednom dejstve si však opäť v priebehu troch minút vypracovali výraznejší náskok, ktorý sa v samom závere ťažko dobiehal.

Vladimir Rizman (tréner MBK Komárno): Do dnešného duelu sme vstupovali s tým, že sme vonku ešte nevyhrali, chceli sme to zmeniť. Chýbali nám Boban Tomič a Boris Belavý, bez nich sme sa pomalšie dostávali do tempa. Myslím si však, že sme zaslúžene vyhrali.

Matúš Jurčina (hráč MBK Komárno): Začali sme celkom dobre. Chýbal nám Boban Tomič, snažili sme sa ho nahradiť väčším úsilím v obrane. Karlovka potom zlepšila hru v útoku, dlho sme ich nevedeli ubrániť. Sme veľmi radi, že sme konečne vyhrali aj vonku a dúfame, že to takto pôjde aj ďalej.