Obor Michael Fusek zaujal na Adidas Eurocamp 2016
04. júla 2016

Najpríjemnejším prekvapením medzinárodného kempu Adidas Eurocamp 2016 bol odchovanec MBK Karlovka Michael Fusek. Okrem tohoto slovného ocenenia si vybojoval aj účasť v All Star tíme kempu."Hral som tam proti najlepším mladým basketbalistom z celej Európy a na konci kempu ma vybrali do All Star tímu. Vďaka tomu som si ešte zahral aj proti francúzskej reprezentácii do 20 rokov," približuje Michael, ktorý sa stretol aj s Davidom Blattom, bývalým koučom Clevelandu Cavaliers.

Oficiálna stránka kempu uviedla, že Michael je stále na najlepšej ceste stať sa solídnym hráčom "Špecifická diéta a tréningy počas druhej polovice sezóny už prinášajú výsledky," píše sa na portáli Eurohopes.com. Nabrať zdravú váhu je pre Michaela v súčasnosti jeden z najdôležitejších cieľov. Sezónu opäť začne pravdepodobne v belgickom tíme Spirou Charleroi, ktorý v uplynulej sezóne skončil druhý po nadstavbovej časti, cez štvrťfinále sa však prekvapivo neprebojoval. "Budem dúfať, že mi tréner dá viac priestoru na palubovke v našom prvom tíme," načrtáva svoje ciele pre sezónu 2016/2017.

michael fusek

Čerstvo 21-ročný pivot čakal na štart na kempe takpovediac do poslednej chvíle. "Prihlásil ma manažér a bol som na čakacej listine. Až pár dní pred samotným kempom som sa dozvedel, že na kemp pocestujem," približuje. Mladý slovenský obor presvedčil v Belgicku i na turnaji nielen svojou veľkosťou, ale aj šikovnými rukami, ktoré využíva k presadeniu sa na chrbtom ku košu, ale aj na strely zo strednej vzdialenosti. Michael Fusek je v súčasnosti druhý najvyšší hráč v databáze Draft Epress, ktorá sa zaoberá skautingom mladých hráčov pred vstupom do NBA. Za dnes už 44-ročným druhým draftovaným Shawnom Bredleym z roku 1993 zaostáva iba o štyri centimetre.

(foto: sudinfo.be)