Ostáva aj kapitán!
01. júla 2015

Dobrá správa pre fanúšikov VŠEMvs Karlovka Bratislava, aj počas ďalších dvoch rokov sa bude na palubovke objavovať kapitán A tímu Juraj Krajčír.

Minuloročný káder nováčika Eurovia SBL ostáva takmer bez zmien, vedeniu klubu sa podarilo dohodnúť na predĺžení zmluvy s kapitánom A tímu Juraj Krajčírom. Rodák z Bratislavy je spojený s basketbalom v Karlovke po väčšinu svojej kariéry a preto prirodzene s ňou zažil aj najväčšie úspechy, svoje pôsobenie v tíme Milana Černického si tak predĺži o ďalšie dva roky. Krajčír odohral v uplynulej sezóne väčšinu zápasov A tímu, jeho hlavnou hernou náplňou bola defenzívna činnosť. V 28 zápasoch priemerne dosahoval 1.5 bodov a 1.2 doskokov. V prvoligovej súťaži za B tím priemerne dosahoval 12.9 bodov, 5.0 doskokov a 1.5 asistencií na zápas. Do novej etapy jeho pôsobenia v Karlovke bude okrem hráčskej náplne aj hrajúcim asistentom Petra Ivanoviča pri novoformujúcom sa B tíme VŠEMvs Karlovka Bratislava. Pre fanúšikov Karlovky je to tak dobrá správa, že v tíme ostáva ďalší zo strojcov vydareného účinkovania tímu medzi elitou.

32

Samotný hráč zhodnotil predĺženie pôsobenia v Karlovke takto: "Som rád, že sme sa dohodli na mojom pokračovaní v Karlovke. V klube už pôsobím nejaký ten čas a teší ma, že sa nám za tých pár rokov podarilo dopracovať až do najvyššej súťaže. Prvá sezóna bola pomerne úspešná a ja pevne verím, že aj mojimi výkonmi dopomôžem k tomu, aby sme sa ďalšie sezóny stále posúvali k vyšším cieľom." Radosť z predĺženia kontraktu neskrýval ani manažér A tímu František Kubala: "Juraj Krajčír patril k našim odchovancom, postupnými a poctivými krokmi v tréningu sa prepracoval až na extraligovú súpisku. Dával do hry kus svojho srdca a bol určite jedným z lídrov kabíny, ako aj lídrov tréningového procesu. Sme veľmi radi, že sme sa dohodli na pokračovaní spolupráce na ďalšie dva roky. Okrem pôsobenia na súpiske A a B tímu VŠEMvs Karlovka Bratislava bude Juraj aj hrajúcim asistentom Petra Ivanoviča, ktorý bude po novom viesť prvoligový B tím Karlovky."

Autor: Michal Duchovič/mbkkarlovka.sk