Pasienky prekvapenie nevideli, Inter poľahky zdolal nováčika.
03. novembra 2014

Hlavné mesto SR bolo v nedeľu svedkom prvého bratislavského derby mužských tímov od sezóny 2001/02. Na slušne zaplnených Pasienkoch sa žiadne prekvapenie nekonalo, keď domáci Inter poľahky zdolal mestského rivala VŠEMvs Karlovku 108:62. Úradujúci majster bol lepší vo všetkých herných činnostiach, zásluhou výškovej prevahy dominoval pod oboma košmi a navyše sa prezentoval vysokou úspešnosťou streľby z poľa.

Šance nováčika z Karlovky na úspech klesli ešte pred úvodným rozskokom, keď pre chorobu nemohol nastúpiť najvyšší hráč hostí Ivan Židzik (206 cm). Lukáš Hoferica ako druhý pivot zo základnej zostavy výberu trénera Milana Černického predviedol sympatický výkon, ale svojimi dvesto centimetrami nemal proti dvojici skúsených centrov Peter Sedmák (207 cm), Ondřej Starosta (215 cm) žiadnu šancu. Karlovka začala sľubne, viedla 5:0 a potom aj 7:2, ale réžiu stretnutia postupne prebral do svojich rúk Inter. „Žlto-čierni“ vyhrali úvodnú štvrtinu 30:18, ich náskok do konca prvého polčasu narástol na rozdiel 26 bodov (56:30). Domáci nepoľavili vo svojom snažení ani po zmene strán, 100-bodovú hranicu prekonali tri minúty pred záverečným klaksónom. O ich dominancii svedčí aj štatistika doskokov (41:21) a asistencií (28:8).

Rón: Sledoval som ich nasadenie

Tréner Interu František Rón bol po zápase spokojný. „Zo začiatku sme sa rozbiehali trochu pomalšie, ale potom sme stretnutie dostali pod kontrolu. Som rád, že som do rotácie mohol zapojiť všetkých hráčov, ktorých som mal k dispozícii. Pred náročným stretnutím vo Svite sme šetrili Kosu, ktorý má menšie svalové zranenie. Prejavila sa aj naša výšková prevaha, s čím sme pred zápasom počítali,“ hodnotil duel skúsený kouč, ktorému sa páčilo nasadenie jeho zverencov. „Pred zápasom som hráčom povedal, že budem sledovať ich koncentráciu, individuálne nasadenie a motiváciu. Mne je úplne jedno, či hráme s posledným alebo predposledným tímom. Očakávam stopercentný výkon v každom zápase. Dúfam, že moji zverenci teraz nepodľahnú vnútornému uspokojeniu, že takto ľahko to pôjde v ďalších stretnutiach,“ povedal po triumfe o 46 bodov Rón pre Basket.sk.

Hru Interu opäť výborne dirigoval Nenad Miloševič. Slovenský reprezentant bol jedným zo šiestich hráčov Interu, ktorí pokorili dvojciferný počet bodov. „Karlovka prišla zabojovať a so snahou uhrať čo najlepší výsledok. My sme pristúpili k zápasu seriózne, hrali sme tvrdo a nedali sme im šancu. Možno v závere sme trochu poľavili, ale to už vtedy bol veľký rozdiel v skóre. Každý z nás odviedol na ihrisku stopercentný výkon a konečný výsledok je toho dôkazom. Povinné víťazstvá bývajú vždy tie najťažšie a aj preto som rád, že sme to dnes zvládli,“ komentoval výkon Interu Miloševič.

Špecifické stretnutie pre Žilíka

Nováčik z Karlovky predviedol na Pasienkoch sympatický výkon, ale na kvalitatívne lepšieho súpera v nedeľu nemal. Najlepším hráčom hostí bol krídelník Miroslav Žilík, ktorý k 18 bodom pridal aj päť doskokov a tri získané lopty. Pre Žilíka to bol po dvoch rokoch návrat na Inter, kde predtým pôsobil tri sezóny. „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas a že Inter je na trochu inej kvalitatívnej úrovni ako my. Išli sme do stretnutia s tým, že zabojujeme a nebudeme hrať ustráchane. Nanešťastie sme so súperom držali krok iba úvodné dve minúty, potom sme sa dopustili zbytočných strát, čo skúsený súper trestal ľahkými bodmi nielen spod koša, ale aj z perimetra,“ povedal Žilík, ktorý priznal, že prostredie na Pasienkoch je pre neho viac domáce ako hala FTVŠ UK na Lafranconi, kde hráva svoje zápasy Karlovka. „Na Lafranconi trénujeme iba raz do týždňa, ale na to sa sťažovať nemôžeme. Ja som si derby užil, prišlo množstvo fanúšikov, ktorí chceli vidieť súboj skúsení verzus mladí hráči. Bolo super vidieť chalanov, s ktorými som predtým hrával. Chcel som sa pred nimi vytiahnuť, hádam sa mi to podarilo. Z derby sa poučíme a už v stredu hostíme Nitru, ktorú chceme rozhodne zdolať,“ dodal Žilík pre Basket.sk.

Zdroj: basket.sk