Peter Ivanovič asistoval pri triumfe reprezentácie U17 v Nymburku
07. januára 2016

Prvý víkend roku 2016 znamenal pre český basketbalový klub ČEZ Basketball Nymburk usporiadanie tradičného Crystal Bohemia Cupu. Na piaty ročník turnaja mužov do 17 rokov prijala pozvanie aj reprezentácia Slovenska.

Ako asistent trénera na stredné Čechy cestoval Peter Ivanovič, coach Karlovky B a asistent Milana Černického. "Trénerovi som pomáhal najmä s tréningovým a zápasovým procesom. S kolegami sme sa výborne dopĺňali," približuje P. Ivanovič. Slováci aj pod jeho vedením nastúpili postupne proti výberom do 17 rokov BK Pardubice, BA Nymburk a napokon si v pomyselnom finále zmerali sily s rovesníkmi z Českej republiky. Prvé dva súboje vyhrali Slováci nad klubovými výbermi pomerne jednoznačne, podobne sa darilo aj českej reprezentácii.

Pondelňajšie finále bolo dramatickým záverom turnaja, ktoré isto potešilo aj divákov. "Naša herná forma stúpala od zápasu k zápasu. Posledné stretnutie o prvé miesto s českou reprezentáciou sme v dramatickej koncovke vyhrali." Slováci síce takmer po celý čas kontrolovali vývoj, no v závere sa na nich domáci dotiahli. Rozdiel troch bodov už v taktickom závere vydržal a tak dvíhali pohár nad hlavu naši reprezentanti.

12417824_1112671002111104_7240107109882811837_n

V užšom reprezentačnom výbere sa ocitli dvaja hráči Karlovky, no na palubovke sa neukázali. Dominik Havel  a Janis Ázacis boli v hľadáčiku vedenia tímu, ale napokon po dobrej hre spoluhráčov ostali ako náhradníci. "Turnaj sme museli odohrať bez klasického pivota a pre zranenia sa nemohli zúčastniť aj ďalší dvaja hráči zo základnej rotácie. Tréner tak dal príležitosť novým potenciálnym ašpirantom na reprezentačný dres," vysvetľuje P. Ivanovič výber hráčov. 

Výsledky reprezentácie SR

Slovenská Republika U17 – BK Synthesia Pardubice U17 81:45
Slovenská republika U17 – BA Nymburk U17 74:51
Česká Republika U17 – Slovenská Republika U17 65:68

Konečná tabuľka

1. Slovenská republika
2. Česká republika
3. BK Synthesia Pardubice
4. BA Nymburk

MVP Turnaja: Jakub Kádaši (SR)
All Star: Marek Welsch (ČR), David javorský (SR), Jakub Slavík (ČR), Michal Svoboda (PCE), Jakub Kádaši (SR)
Najlepší strelec: Jakub Kádaši (SR, 42 bodov)
Nejlepší doskakovač: Ondřej Výcha (PCE, 34 doskokov)