Peter Ivanovič: Musím sa sústrediť na sezónu, ktorá ešte neskončila
29. apríla 2016

Hoci VŠEMvs Karlovka Bratislava ohlásila trénera pre novú sezónu 2016/2017, Peter Ivanovič má ešte povinnosti v starom ročníku. "Sme v záverečnej fáze prvej ligy a trénujem aj minibasketbalistov v petržalskom centre. " hovorí Peter Ivanovič. Zatiaľ tak jeho pozornosť ostáva zväčša mimo karloveského A-tímu.

Na tom v súčasnosti pracuje manažér A-tímu František Kubala. "Niektorým hráčom ešte trvajú zmluvy, iným končia a intenzívne s nimi rokujeme. Verím, že drvivá väčšina chalanov ostane, ale samozrejme je mojou úlohou aj vytypovať vhodných nových adeptov, ktorí by mohli posilniť náš A tím pri tvorbe kádra na novú sezónu," tvrdí P. Ivanovič. Dôležité podľa neho je, že slovenským hráčom ponúkajú veľký priestor na palubovke, ktorý si môžu naplno užiť i "odmakať".

kubala

Keď za P. Ivanovičom prišiel manažment s ponukou na vedenie tímu v najvyššej slovenskej súťaži, neváhal. "Dali mi čas na rozmyslenie, no vnútorne som bol pripravený prijať takúto ponuku. Už na druhý deň som ju vzal. Je to pre mňa posun vpred z osobnostného i profesionálneho hľadiska," vysvetľuje a dodáva, že keby si neveril, ponuku neprijme.

Jedným z cieľov Peťa Ivanoviča i vedenia klubu spočíva v úzkej efektívnej spolupráci áčka, prvoligového i juniorského tímu. Spolu s manažmentom preto v súčastnosti hľadajú vhodné personálne nastavenie trojice trénerov i asistentov.

V ideálnom modeli, by mali byť tréneri B-tímu i juniorky aj asistentmi P. Ivanoviča, aby dokázali čo najviac priblížiť štýl hry všetkých troch kádrov. Tak tomu bolo aj v tejto sezóne a dovoľovalo to vyššiu fluktuáciu hráčov medzi celkami. "Pred dvomi rokmi sme nemali totožný štýl v áčku a béčku, takže sa len ťažko zapracovávali hráči. Minulý rok sme už hrali rovnaké systémy s oboma mužskými celkami a bolo to oveľa jednoduchšie," vysvetľuje. Samozrejme, na tréningoch sa musel hráč z prvej ligy predsa čo-to doučiť, aby mohol nastúpiť v zápase SBL. Z vlastnej minuloročnej skúsenosti pritom nový tréner mužského áčka vie, že takáto spolupráca trénerov môže naozaj fungovať ku prospechu všetkých.

peter ivanovic 440

Prvoligisti majú pred sebou posledné dve stretnutia. Zahrajú si s mestským rivalom z FEI STU a so Žiarom nad Hronom. Porovnávať úroveň SBL a prvej ligy podľa neho zrejme nemá zmysel. "V najvyššej súťaži si kluby nakúpia šiestich profesionálnych zahraničných hráčov, trénujú dvojfázovo, pričom niektoré tímy prvej ligy sa na tréningoch stretnú tak dvakrát do týždňa. Riešia iné veci - prácu, či rodinu," približuje.

Myslí si však, že horná osmička má svoju kvalitu, čo ukazujú aj súboje v ich nadstavbovej skupine o 1. - 8. miesto. Napokon, Lučenec naplnil ambície postúpiť do SBL "Našou prvoradou ambíciou nebolo vyhrať prvú ligu. Chceme hrať poctivý basketbal, získavať skúsenosti a vychovávať mladých slovenských hráčov," uzatvára.