Po prvom turnaji na čele minibasketbalisti Petržalky s Dúbravkou
20. marca 2016

Premiérový turnaj najmladších basketbalistov MBK Karlovka vyšiel na výbornú, zhodujú sa tréneri, rodičia i hráči. Po prvom stretnutí štvorice tímov, kde sme boli svedkami súťaží i zápasov, sú na čele decká zo spojeného tímu dvoch minibasketbalových centier Petržalka a Dúbravka. Tento mini-tím získal v úvodnom kole 8 bodov, druhí basketbalisti tímu Vajnory + Senec si pripísali 6 bodov, za tretie miesto si Karlovka II. získala 4 body a len jeden jediný bodík znamená, že Karlovka I. získala dva body.

Príjemné basketbalové predpoludnie si decká užívali, pozitívne ho vyhodnotil aj Michal Kožár, ktorý sobotnú akciu viedol. "Decká si mohli otestovať basketbalové schopnosti, ktoré trénujú každý týždeň vo svojej basketbalovej prípravke. Odohrali sme niekoľko zápasov, zasúťažili si v pohybových a zručnostných disciplínach," sumarizuje basketbalové podujatie.

11053349_1190527064308371_2705247828860869879_o

Podľa trénerky Sáry Levićanin odviedli výbornú prácu tréneri jednotlivých družstiev. "Dopadlo to nad moje očakávania," hodnotí mladá trénerka, ktorá rady MBK Karlovka rozšírila len nedávno. "Veľmi ma potešili konkrétne moji prípravkári zo ZŠ A. Dubčeka, ktorí aj napriek tomu, že boli najmladší a najmenší dokázali konkurovať súperom v ich prvých basketbalových zápasoch vôbec," hovorí S. Levićanin. Ako povedala, mladí hráči i hráčky boli usilovní a bojovali o každú loptu.

Michala Kožára teší tiež to, že sa do akcie i samotného súťaženia zapojili aj rodiči. "Pomohli nám vytvoriť príjemnú rodinnú atmosféru. Aj napriek tomu, že bola sobota, priniesli deti, a ukázali im, ako môžu tráviť svoj voľný čas," dodal Michal Kožár. To, že rodičia prispeli milému podujatiu, ocenila aj S. Levićanin. "Umožnili deťom zažiť to nadšenie spolu s nami. Počas celej akcie bolo vidieť úsmevy ako na tréneroch tak aj na rodičoch no najmä na deťoch a to je to najpodstatnejšie. Všetci sme sa skvelo zabavili," dodala.