Po repre prestávke domáci súboj o play off so Spišiakmi
29. novembra 2017

Po desaťdňovej prestávke sa v stredu opäť rozbehne kolotoč Eurovia SBL, na programe je už 14. kolo. Jeden z najzaujímavejších duelov možno očakávať na FTVŠ, kde si od 19:00 zmeria sily Karlovka so Spišskou Novou Vsou. Bude to štvorbodový súboj predposledného tímu s posledným. Ide o veľa, vzhľadom na tabuľkové postavenie, ale aj udržanie kontaktu na pozície zaručujúce play off.

Oba celky čakajú už dlhšiu dobu na víťazstvo, jedna séria tak bude mať s istotou po strede svoj koniec. Karlovka odohrala pod Tatrami dobrý duel, ale napokon odchádzali so Svitu s prehrou o osem bodov (77:85). O čosi horšie dopadlo stretnutie pre Spišiakov, doma podľahli Košiciam hladko 68:98. Zverenci trénera Ericha Korfantu sa navyše stále boria so zraneniami, v Bratislave určite nezasiahne do zápasu trojica Bulatovič, L'Africain a Marshall. 
 
V drese Spišskej Novej Vsi predvádza vynikajúce výkony pivot Michel-Ofik Nzege, proti nemu však budú stáť Juraj Hašan, Andrej Kuffa či Roman Vido. Aj Karlovka a aj Spišiaci čakajú na víťazstvo riadne dlho, skóre je päť zápasov versus desať zápasov. Karlovka má doma bilanciu dvoch výhier a štyroch prehier, hostia stále čakajú na premiérové dva body zo súperovej palubovky.
 
"Hráme proti súperovi, s ktorým priamo bojujeme o účasť v play off. Práve doma by sme mali takéto zápasy vyhrávať. Neočakávam ľahký duel, bude to boj o víťazstvo, práve preto musíme ku každej činnosti pristúpiť maximálne koncentrovane," povedal náš Dalibor Hlivák.
 
Stretnutie v hale prof. Rovného na FTVŠ sa začína v stredu o 19:00 h, vstupenky kúpite aj na mieste.