Po U-14 žiakoch si v sobotu zabezpečili účasť na majstrovstvách Slovenska aj mladší žiaci U-13....
17. mája 2022

Šinter Vrakuňa - MBK Karlovka Bratislava 58 : 28  /40 : 8/

IMC Slovakia Považská Bystrica - MBK Karlovka Bratislava 21 : 72  /4 : 42/

Tréner Richard Kamenský zhodnotil sobotňajšie zápasy:

Posledný turnaj základnej časti skupiny Západ sme s družstvo mladších žiakov odohrali na domácej palubovke. Rodičia sa postarali o občerstvenie, pitný režim, kávu pre všetkých účastníkov turnaja a pre každého hráča bola pripravená aj sladká odmena.

Prvý zápas so Šinterom sme nechali sedieť na lavičke 3 najskúsenejších hráčov a tak ostala zodpovednosť aj na hráčoch, ktorí na to neboli zvyknutí. Prvý polčas sme mali problém so zakončovaním, aj keď sme si vypracovali pozíciu na zakončenie a ďalší problém nám robil najvyšší hráč súper, ktoré sme neubránili. Druhý polčas už boli viacerí hráči smelší, sebavedomejší, ale na víťazstvo to nestačilo. Gratulujeme Šinteru k víťazstvu.

Druhý zápas s Považskou Bystricou bol aj o tom, že keď zvíťazíme, máme istotu postupu na finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska. Každý hráč pristúpil od začiatku maximálne zodpovedne. Agresívnou obranou sme v podstate už v polčase rozhodli zápas. Veľmi sa teším, že aj hráči, ktorí začali s basketbalom neskôr (niekoľko mesiacov), tak sa presadili a rýchlo napredujú.

Po obdržaní konečnej tabuľky bola radosť ešte väčšia, keďže sme nielen že postúpili na MSR, ale ideme na turnaj z 3.miesta, s čím sme vôbec nerátali a o tom viacej nás to teší.

Ďakujeme rodičom za podporu na všetkých zápasoch, vytvorenie nielen chutnej, ale aj príjemnej atmosféry na poslednom domácom turnaji a samozrejme aj predstaviteľom klubu za vytvorenie podmienok, bez ktorých by to nešlo.

Posledná výzva sezóny je pred nami, tak je čas ukázať všetko, čo vieme!