Po vysokej prehre v Prievidzi prišlo uznanie: Toto na Karlovku povedal súper
05. februára 2017

V 31. kole basketbalovej extraligy Eurovia SBL zvíťazila Prievidza nad Karlovkou vysoko 91:66. Napriek tomu, že výsledok vyzerá hrozivo, s tímom, ktorý ešte donedávna hral Európsky pohár FIFA, odohrali naši chlapci dobrý zápas a vyslúžili si pochvalu aj od súpera. "Konečný výsledok neodzrkadľuje priebeh zápasu. Aj keď sme väčšinu zápasu kontrolovali, Karlovka nám v druhom polčase znepríjemňovala našu hru," povedal kouč domácich Miljan Čurovič. "Karlovka dokázala, že je organizované mužstvo a môže odohrať kvalitný zápas, za čo ich veľmi rešpektujem," doplnil jeho zverenec Marko Batina.

Peter Ivanovič (tréner Karlovky): ,,Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Výsledok neodzrkadľuje priebeh zápasu, ktorý sa rozhodol až v posledných minútach bodovou šnúrou Prievidze. Dnes nás zradila streľba spoza trojkového oblúka, ktorú sme mali len na úrovni 14 percent. Myslím, že sme podali sympatický výkon. Gratulujem Prievidzi k víťazstvu."

Michal Podhorský (hráč Karlovky): ,,Prvé tri štvrtiny sme hrali koncentrovane. Z úvodného tlaku si Prievidza vytvorila rýchle vedenie. Do zápasu sme sa dokázali vrátiť, ale stálo nás to sily, ktoré nám možno na konci trochu chýbali."

BC Prievidza - VŠEMvs Karlovka Bratislava 91:66 (22:19, 22:11, 12:19, 35:17)

Prievidza: Jones 20, Marič 17, Dramičanin 10, Körner 6, Dowell 4 (Milovanovič 16, Batina 13, Jašš 3, Ihring 2, Hupka 0)

Karlovka: Podhorský a Židzik po 8, Brliť 6, Doležaj a Kožár po 2 (Lehman 11, Bečarik 10, Hlivák a Stránsky po 7, Hašan 3, Halmeš 2, Dobrotka 0)

TH: 16/15 - 12/9, Fauly: 16 - 15, Trojky: 10 - 3, Rozhodovali: Ženiš, Matejčík, Sirocký